zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEZ v pololetí zvýšil výrobu elektřiny z biomasy

28.07.2011
Energie
ČEZ v pololetí zvýšil výrobu elektřiny z biomasy

Energetická společnost ČEZ vyrobila z biomasy v prvním pololetí 190 gigawatthodin elektřiny, což představuje meziroční růst o 23 procent. Za celý loňský rok ČEZ z biomasy vyrobil 335 GWh elektřiny. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Většinu spalované biomasy tvořila takzvaná dřevní hmota.

"Vedle efektivnějšího využití výrobních kapacit lze zvýšenou výrobu přičíst jednoznačně investicím do logistického zázemí a skladování v areálech našich provozoven," komentoval vývoj Dušan Timko, ředitel organizační jednotky Teplárny Hodonín, Poříčí, Tisová a Vítkovice.

Bez spoluspalování s uhlím je biomasa využívána v lokalitách Hodonín a Jindřichův Hradec, kde je pro odběratele v regionu zdrojem elektřiny i tepla. Energetické centrum Jindřichův Hradec používá jako palivo čistou biomasu - balíky sena, slámy a cíleně pěstované energetické rostliny.

Více než polovinu elektřiny z biomasy za letošní pololetí vyprodukovala elektrárna v Hodoníně. Přes 43 GWh energie vyrobila elektrárna v Poříčí u Trutnova. V Jindřichově Hradci bylo vyrobeno téměř 16 GWh elektřiny.

Celková roční výroba elektřiny ze všech zdrojů společnosti ČEZ v tuzemsku se pohybuje kolem 63 terawatthodin. Mezi obnovitelnými zdroji skupiny ČEZ je biomasa druhou nejvýznamnější položkou po vodních elektrárnách. Celková produkce elektřiny z biomasy loni v Česku činila kolem 1500 GWh, ČEZ se na ní podílel zhruba jednou pětinou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí