zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Peugeot iOn objede republiku

31.07.2011
Ekologická auta
Peugeot iOn objede republiku

Elektromobil Peugeot i0n se vydá v rámci projektu Electric Emotion Tour na dvoutýdenní cestu kolem České republiky, aby demonstroval možnosti využití elektrického pohonu. Vůz přejede hranice všech sousedních států, navštíví 17 měst a překoná více než 1500 km. Cesta začne 2. srpna v Praze a protne Plzeň, Karlovy Vary, Teplice, Jablonec nad Nisou, Vrchlabí, Hradec Králové, Letohrad, Olomouc, Ostravu, Zlín, Otrokovice, Lednici, Brno, Dukovany, Jihlavu a Kolín. Dvoutýdenní cestu zakončí Peugeot i0n opět v Praze dne 15. srpna.
Zastávky v jednotlivých městech potřebné k dobití vozu budou moci využít zájemci z řad veřejnosti a v daných lokalitách si jízdu elektromobilem vyzkoušet. Projekt Electric Emotion Tour tak přispěje k seznámení široké veřejnosti s technologií elektrických vozů, jejich vlastnostmi a používání.
V průběhu cesty budou měřeny a zaznamenávány údaje o počtu dobití, ujeté vzdálenosti, provozních nákladech a podobně. Tyto informace budou použity k doložení českých rekordů, o jejichž vytvoření se realizační tým pokusí. Rekordy se budou týkat největší vzdálenosti ujeté elektromobilem za určité časové období a nejnižších provozních nákladů na kilometr. Projekt vznikl za podpory čtyř partnerů, kterými jsou Peugeot ČR, skupina ČEZ, Terinvest a Elektrika.cz.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí