zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Komise chce snížit CO2 u automobilů díky ekologickým inovacím

02.08.2011
Ovzduší
Ekologická auta
Komise chce snížit CO2 u automobilů díky ekologickým inovacím

Díky novým právním předpisům, které dnes přijala Evropská komise, bude mít automobilový průmysl větší motivaci investovat do nových technologií, které snižují emise CO2 u nových automobilů. Nové nařízení umožňuje výrobci motorů příjem takzvaných CO2 emisních kreditů, pokud budou spadat do schválených ekoinovací, které snižují emise. Úvěry pomohou průmyslu splnit evropské cíle pro snížení emisí CO2 u nových automobilů na průměrných 130g za kilometr do roku 2015.

Podle nařízení, může být technologie považována za ekologickou inovaci, pokud bude na trhu nová a přispěje k významnému snížení emisí CO2. Technologie by také měla umožnit zlepšení pohonu vozidla nebo spotřebu energií, aniž by tak byla ohrožena bezpečnost vozidla. To znamená, že například solární panely, přeměňující sluneční záření na elektrickou energii, by mohly být považovány za ekologické inovace, ale energeticky šetrný hudební systém v automobilu již ne. Komise nyní posoudí žádosti podané výrobci automobilů a dodavatelů komponentů a přijme rozhodnutí o schválení obecných ekologicky orientovaných inovacích.

Skutečné úspory CO2 z ekologických inovací pro každý konkrétní automobil budou certifikovány v rámci postupu schvalování jednotlivých typů vozidel.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí