zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Talnet - příležitost pro šikovné žáky

12.08.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Talnet - příležitost pro šikovné žáky

Pro žáky, kteří jsou v oboru přírodních věd dále než jejich vrstevníci ve škole, kteří žádají individuální přístup a touží po kontaktech s lidmi stejného zaměření, připravil projekt Talnet opět několik novinek.

Do 24. 9. 2011 se mohou přihlásit do některé z aktivit, umožňující jim rozšíření vlastního obzoru, volbu přístupu a možnost klást otázky, na které nenacházejí u svých učitelů z různých důvodů odpovědi. Talnet nabízí účast ve 28 online kurzech (T-kurzech), které mohou zájemci studovat dle svých časových možností, v oborech, jež si sami zvolí a v nichž mohou využít potenciál expertů - instruktorů, kteří se těší na každý zvídavý dotaz.

Letošní novinkou je kurz Proč nám chutná, aneb biologie, chemie a fyzika v kuchyni. Jak název napovídá, bude se jednat o multidisciplinární kurz a snad bude i chutným soustem pro mlsné přírodovědné jazýčky.

Účastníci z T-kurzů si mohou dále vybrat z nabídky T-exkurzí, soustředění, mohou se zúčastnit mezinárodních aktivit i speciálního workshopu Light designu připraveného ve spolupráci s Institutem intermédií při ČVUT.

T-kurzy jsou určeny pro věk 13 - 19 let, ale přihlásit se mohou i mladší nadané nebo motivované děti. Aktivity jsou připraveny tak, že kromě odborných znalostí mají účastníci možnost pracovat i na rozvoji dalších stránek své osobnosti. Při diskuzích a obhajobách seminárních prací uplatní schopnost vyjadřování, prosemináře jsou zaměřeny na kritické myšlení a vedení diskuze, na soustředěních je možnost rozvinout schopnost prezentace, je připravena sada testů osobnosti a možnost poradenství zkušených psychologů.

Do některých aktivit je možno se přihlásit i bez účasti v T-kurzech. Při velkém zájmu však mají přednost studující z kurzů. Vice informací a přihlášku najdete na www.talnet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí