zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ČR se uskuteční historicky první pokus o rekord v sázení stromů

13.08.2011
Příroda
V ČR se uskuteční historicky první pokus o rekord v sázení stromů

. Nadace Partnerství 28. října pořádá jedinečný pokus o český rekord v hromadném sázení stromů
. Zapojit se může kdokoli kdekoli po celé České republice
. Registrace všech účastníků probíhá až do 20. října
Brno (11. srpna 2011) - Lidé po celé republice budou mít příležitost zapojit se do jedinečného pokusu o český rekord v sázení stromů. Nadace Partnerství totiž 28. října pořádá happening v sázení stromů, do kterého se mohou zapojit všichni, od jednotlivců, škol, firem až po celé obce. Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a lidí zapojených do sázení v tomto konkrétním dni. Přihlásit se tedy mohou lidé i s výsadbou jediného stromu. Cílem akce je připomenout důležitost a význam stromů, zažít něco výjimečného a oslavit Den stromů.
"Každý, kdo na podzim plánuje vysadit stromy, se může zúčastnit našeho happeningu v sázení stromů. Stačí, když stromy vysadí právě 28. října a dá nám o tom vědět. Může se jednat třeba o malý ovocný stromek na zahrádku i celou alej podél silnice. Každý vysazený strom se počítá pro rekord i zlepšení našeho životního prostředí,"vysvětluje organizátorka rekordu Lenka Vodičková z Nadace Partnerství. Všechny vysazené stromy a zúčastnění lidé se pak sečtou a jejich výsledné množství bude pelhřimovskou Agenturou Dobrý den zaneseno do České databanky rekordů. Účastníci obdrží e-mailem čestný certifikát o uskutečnění rekordu.
Zájemci, kteří se chtějí k hromadnému sázení přidat, se musí zaregistrovat do 20. října na adrese strom.zivota@nap.cz. Do e-mailu pod heslem "REKORD" je potřeba uvést kontaktní údaje, místo výsadby, plánovaný počet vysazených stromů a jejich druh a množství zapojených lidí. Sázet mohou jednotlivci, skupiny přátel, rodiny, občanská sdružení a spolky, školy, školky, neziskové organizace, města, vesnice, farnosti, firmy... Seznam všech účastníků, podrobná pravidla pro uznání rekordu a další informace mohou nalézt na webových stránkách www.stromzivota.cz
Při organizaci a plánování rekordu se Nadace Partnerství inspirovala podobnými akcemi uspořádanými v jiných zemích. Světový rekord v počtu vysazených stromů na více místech v průběhu pouhé hodiny drží Indie. Dne 15. srpna 2009 vysadilo v Indii 169 920 lidí celkem 938 007 stromů. "Pokud bychom přepočítali počet vysazených stromů na počet lidí v Indii a v České republice, stačí, když se nám podaří vysadit alespoň 9 850 stromů, a dosáhneme srovnatelného výsledku," dodává Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.
Rekord v sázení stromů spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo životního prostředí.
Podrobné informace: www.stromzivota.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
MŽP ČR
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí