zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kopřivnice zavedla nový systém, který bude informovat o ovzduší

16.08.2011
Ovzduší
Kopřivnice zavedla nový systém, který bude informovat o ovzduší

Obyvatelé Kopřivnice na Novojičínsku se mohou dozvědět aktuální informace o znečištění ovzduší z televizního panelu, který nechalo město nainstalovat ve vestibulu radnice. Součástí nového informačního systému bude také ohlašování smogových situací městským rozhlasem nebo uspořádání veřejného osvětového semináře k problematice ochrany ovzduší. ČTK to sdělila kopřivnická mluvčí Lucie Petříčková.

Potřebu zvýšené informovanosti obyvatel podle ní vyvolal fakt, že v ovzduší města občas bývají překročeny povolené limity některých znečišťujících látek, zejména polétavého prachu, přestože Kopřivnicko patří v Moravskoslezském kraji k méně zatíženým oblastem.

Monika Paličková z kopřivnického odboru životního prostředí uvedla v tiskové zprávě, že k vytvoření informačního systému vedly město smogové situace v zimních měsících a také rostoucí zájem lidí o problematiku ochrany prostředí. "Prostřednictvím nového systému budeme občany nejen informovat o stavu ovzduší, ale zároveň vyzývat k zodpovědnému chování při smogových situacích," uvedla Paličková.

K novému systému bude patřit i aktivní přístup městské policie v době smogu. "Při vyhlášení signálu regulace musí vybrané podniky v kraji omezovat svůj provoz. Strážníci se v těchto situacích zaměří především na čtvrti s rodinnými domy a budou vyzývat majitele lokálních topenišť, aby k regulaci přispěli alespoň volbou vhodného paliva," vysvětlila Paličková.

Kopřivnická mluvčí Petříčková doplnila, že na televizním panelu v radničním vestibulu najdou lidé také informace o stavu vody v řece Lubině nebo aktuální předpověď počasí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí