zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spuštěn Evropský fond pro energetickou účinnost - finance i pro podnikatele

09.08.2011
Energie
Spuštěn Evropský fond pro energetickou účinnost - finance i pro podnikatele

Začátkem července 2011 byl oficiálně spuštěn Evropský fond pro energetickou účinnost (EEEF). Jsou v něm k dispozici finanční prostředky určené na zvyšování energetické účinnosti v EU.

I když je zmíněný fond primárně určen místním, regionálním a celostátním institucím veřejného sektoru zejména v městském prostředí, bude jej moci využít také podnikatelská sféra. Fond bude zpočátku hospodařit s 265 miliony eur.

Hlavním správcem tohoto fondu byla stanovena Deutsche Bank, která v nejbližší době také spustí specializované webové stránky s bližšími informacemi o možnostech získání finančních prostředků a návod k zasílání konkrétních projektů. Již nyní se však mohou podnikatelé obrátit na paní Silvii Kreibiehl (e-mail: silvia.kreibiehl@db.com, tel: +49 69 910 366 67).

Fond byl zřízen na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1233/2010, kterým se mění nařízení č. 663/2009 o zavedení programu na podporu hospodářského oživení prostřednictvím finanční pomoci Společenství pro projekty v oblasti energetiky. Na tomto projektu se podílí také Evropská investiční banka a další subjekty.

Zvyšování energetické účinnosti nejen ve výrobě, ale i ve stavebnictví Hospodářská komora ČR jednoznačně podporuje. Jde o jeden z nástrojů, jak udržet tuzemskou ekonomiku dlouhodobě konkurenceschopnou.

Další informace jsou k dispozici na

http://ec.europa.eu/energy/eepr/eeef/eeef_en.htm
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí