zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZETOR Forterra - ekologický borec z Brna

22.08.2011
Doprava
Zemědělství
ZETOR Forterra - ekologický borec z Brna

Traktor Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorem získal jedno z nejlepších hodnocení v náročném testu Německé zemědělské asociace (DLG). Zařadil se tak mezi traktory se čtyřválcovým motorem s nejnižší a nejefektivnější spotřebou paliva na trhu.

"Testovací centrum Německé zemědělské asociace je velmi uznávané a jeho rozhodnutím je přikládána velká důležitost. O to více mě těší, že traktor Forterra 135 uspěl a dostál všeho, co našim zákazníkům garantujeme," uvedl Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel ZETOR TRACTORS a. s.

Zetor Forterra 135 16 V patří do kompletně inovované řady Forterra 2010 a vyznačuje se elegantními úpravami vnějšího designu, interiéru i příslušenství, a také zcela odlišným motorem, který mimo jiné stojí právě za zmiňovaným úspěchem. U tohoto modelu je poprvé použit čtyřválcový motor Z 1605 s šestnáctiventilovou technikou. Jedná se o zcela novou koncepci, která zajistí zvýšení maximálního výkonu o 8 kW, převýšení točivého momentu o více než 36 %, snížení tepelného zatížení motoru a především pak snížení spotřeby paliva.

Pozitivní hodnocení také podporuje měření spotřeby paliva - s pouze 283 g/kWh byla Forterra 135 zařazena ke špičce a je o 5,7 % úspornější než průměr všech dříve testovaných traktorů. 180-litrová nádrž tak vydrží na celý pracovní den.

Stejně dobře obstála v testu také zvedací síla, hydraulický výkon a ovladatelnost modelu Zetor Forterra 135.

ZDROJ: ZETOR , Agroinfo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí