zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Vysokých Tatrách čeká návštěvníky soutěž ve sbírání odpadků

27.08.2011
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Ve Vysokých Tatrách čeká návštěvníky soutěž ve sbírání odpadků

Kdo jednou posbírá odpadky, tak je už nikdy nebude odhazovat - alespoň v to doufají aktivisté ve Vysokých Tatrách, kteří připravili soutěž ve sbírání smetí. Návštěvníci, kteří se zapojí do akce za čistější přírodu, mohou na oplátku vyhrát týdenní pobyt v nejvyšším pohoří Slovenska.

Odhozené plastové lahve, obaly od čokolád a jiných sladkostí nebo použité papírové kapesníky lemují nejednu turistickou trasu k tatranským vrcholům nebo stezky v podhůří. "Chceme, aby běžní turisté během celé sezony měli možnost udělat alespoň malý kus dobrého pro hory, které navštíví," uvedl při dnešní prezentaci projektu tatranský spolek, který se stará o čistotu hor.

Zájemci o zapojení do soutěže si mohou vyzvednout označené pytle na odpad v Tatranské Lomnici, Starém Smokovci nebo na Štrbském Plese. Pokud například při návratu z vysokohorské túry nasbírají v následujících týdnech alespoň půl pytle odpadků, budou zařazeni do slosování o pobyt v Tatrách a o další menší ceny.

Soutěž ve sbírání odpadků doplní tradiční jednodenní dobrovolnou akci Čisté hory, která se v Tatranském národním parku koná už tři desítky let na závěr hlavní letní turistické sezony. Loni se do čištění přírody zapojilo přes 1500 lidí, kteří nasbírali asi 700 kilogramů smetí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí