zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda schválila uvolnění 250 mil. Kč na vodovody a kanalizace

01.09.2011
Čištění odpadních vod
Vláda schválila uvolnění 250 mil. Kč na vodovody a kanalizace

Vláda dnes schválila požadavek ministerstva zemědělství, aby letos mohlo o 250 milionů korun posílit finanční prostředky určené na výstavbu a obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací především v malých obcích. ČTK dnes informaci získala na internetových stránkách úřadu vlády. V Česku podle údajů MZe stále ještě není 7,2 procenta obyvatel zásobováno pitnou vodou z vodovodu pro veřejnou potřebu.

"MZe žádá vládu o souhlas s použitím finančních prostředků z nároků z nespotřebovaných výdajů ve výši 250 milionů Kč. Zvýšení je potřebné pro další rozvoj vodohospodářské infrastruktury zejména v malých venkovských sídlech, kde je situace v některých oblastech ČR značně nepříznivá," uvedla mluvčí MZe Tereza Dvořáčková.


Finanční podporu chce MZe směřovat do výstavby vodovodních řadů, vodojemů, čerpacích stanic, úpraven vod a dalších souvisejících objektů, které slouží k zásobování obyvatelstva pitnou vodou v obcích. "Domácnosti by se díky navýšení mohly napojit na vyhovující zdroje kvalitní pitné vody. Bylo by také zajištěno odkanalizování včetně odpovídajícího čištění odpadních vod," podotkla Dvořáčková.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí