zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

USA prý pokulhávají v čisté energii za Německem a i Čínou

02.09.2011
Energie
USA prý pokulhávají v čisté energii za Německem a i Čínou

Spojené státy ve výrobě čisté energie pokulhávají nejen za Německem, ale i za Čínou. Při své současné energetické politice proto také ani nemohou vést svět v 21. století. Prohlásil to v úterý americký viceprezident Joe Biden na ekologickém summitu v Las Vegas, kde se sešli stoupenci alternativních energií.

Biden projevil názor, že USA výhledově vymění závislost na cizí ropě závislostí na cizí energii šetrné k přírodě, pokud jejich nejvyšší představitelé nepodniknou příslušné kroky k podpoře výzkumu a podnikání ve sféře obnovitelné energie.

"Pokud ucukneme od rozhodnutí, zda se staneme vůdčí silou v oblasti alternativní a obnovitelné energie, pak se dopustíme té největší chyby, jakou kdy tento stát učinil v historii," řekl Biden.

Podotkl, že pět společností zabývajících se čistou energií, které od ministerstva energetiky obdrželo po šesti milionech dolarů (100 milionů korun) státní podpory dokázalo už přilákat soukromé investice v hodnotě více než stovky milionů dolarů. Tyto firmy v Severní Karolíně, Kalifornii a Coloradu vyvíjejí elektrické baterie a ekologicky šetrné pohonné látky nebo se zabývají snižováním tepelných ztrát.

V Las Vegas také již například zaznělo, že v Nevadě začne výstavba první geotermální a solární elektrárny na světě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí