zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NA VYSOČINĚ PŘIBUDE DALŠÍCH 13 PŘÍRODNÍCH ZAHRAD

04.09.2011
Zemědělství
NA VYSOČINĚ PŘIBUDE DALŠÍCH 13 PŘÍRODNÍCH ZAHRAD

Chrástov - V malebné vesničce Chrástov u Horní Cerekve převezme ve čtvrtek 8. září 2011 dalších 13 majitelů zahrad plaketu s oceněním Přírodní zahrada. Na Vysočině bude již 26 certifikovaných přírodních zahrad a to díky česko-rakouskému projektu "Přírodní zahrady", který je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a ze státního rozpočtu ČR.

Akce se koná pod záštitou a za účasti pana radního Zdeňka Ryšavého, účast potvrdil pan senátor Miloš Vystrčil a pan radní Martin Hyský.

"Předávat budeme dvě Plakety Ukázková přírodní zahrada, které převezmou manželé Fexovi z Chrástova a manželé Peterkovi z Libické Lhotky u Chotěboře. Dalších 11 zahrad bude oceněno plaketou Přírodní zahrada," upřesňuje Iveta Machátová z o.p.s. Chaloupky, koordinátor projektu na Vysočině.
Zahrada oceněná plaketou Ukázková přírodní zahrada je po předchozí domluvě přístupná veřejnosti. V kraji Vysočina jsou nyní 4 Ukázkové přírodní zahrady. Dvě byly certifikovány v květnu v Myslibořicích (zámecký park a školní zahrada u místní základní školy).

Oficiální předávání plaket bude doplněno prohlídkou dvou oceněných zahrad a prohlídkou místní kaple, kde bude připravena výstava z činnosti a historie obce Chrástov.
Na místě budou také k nahlédnutí fotografie ze všech oceněných zahrad, jak v rámci prvního kola certifikace, tak i nově certifikovaných zahrad.

Další předávání plaket Přírodní zahrada proběhne o víkendu 16. - 18. září v rámci akce Chaloupek pro pedagogy "Toulavý autobus". "Se třemi desítkami pedagogů z celé republiky navštívíme desítku školních zahrad na Vysočině. V rámci akce předáme celkem 5 plaket přírodní zahrada," doplňuje Machátová.

Projekt "Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu a cestovní ruch na dosah" je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a je lokalizován na území Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

Více informací o akci a projektu:
Iveta Machátová, tel. 567 213 662, 731 440 922, email: iveta.machatova@chaloupky.cz,
www.prirodnizahrada.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí