zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

07.09.2011
Obecné
Krátce - různé

Farmářské trhy v Hořovicích, které odstartovaly v sobotu 3. září 2011 na hlavním náměstí, zahájil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Trhy se konají za pomoci dotace revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
Občanské sdružení Hořovické maminky, které trhy organizuje, podpořilo Ministerstvo životního prostředí dotací 121 500 korun. Trhy budou probíhat na hlavním náměstí města Hořovice od září do konce října, vždy v sobotu (mimo 1. 10. 2011) od 8 do 15 hodin.

Teplo bude dražší
Sněmovna zvedla DPH z 10 na 14 procent. "Samozřejmě se to promítne do cen. Teplárenské firmy se budou snažit dopad snížit, ale moc možností nemají," říká mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann.
Službami, u nichž se zvýší daň, budou rovněž sběr a přeprava komunálního odpadu.

Více než polovina dotázaných (51 %) průzkumu Jak uspět v měnícím se světě, který realizovala celosvětová síť poradenských společností KPMG mezi více než 1 500 generálními a finančními řediteli firem z 22 zemí Evropy a Blízkého východu, považuje pro svou společnost za klíčovou změnu struktury obchodních aktivit, které povedou ke snížení nákladů. V tomto názoru panuje shoda i mezi zástupci firem v ČR, kde ji za podstatnou označilo 45 % respondentů.
Zcela "na chvostu" pomyslné tabulky skončilo využití příležitosti větší interakce veřejného a soukromého sektoru (PPP) a vypracování politiky společnosti v oblasti udržitelného rozvoje a ekologie. V obou těchto případech považuje danou oblast za klíčovou pouhých devět procent oslovených manažerů. V případě České republiky je pak výsledné číslo ještě nižší: spolupráci s veřejným sektorem a řešení ekologických otázek vnímají jako významné pouhá tři procenta respondentů.

Malé a středně velké české firmy nabízejí v Latinské Americe řadu zajímavých produktů nebo řešení, které se týkají hlavně ekologie. O jejich nabídce se ale bohužel příliš neví, a pokud vyvážejí, tak přes německé nebo nizozemské společnosti, říká místopředseda Komory pro obchodní a hospodářské styky s Latinskou Amerikou Vlastislav Beneš.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí