zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Expozici Regionálních potravin na Zemi živitelce navštívilo více než 80 000 lidí

11.09.2011
Zemědělství
Expozici Regionálních potravin na Zemi živitelce navštívilo více než 80 000 lidí

Expozice projektu Regionální potravina byla jednou z hlavních událostí letošního 38. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka. Celkem 43 regionálních producentů ve třinácti stáncích jednotlivých krajů prezentovalo a prodávalo vítězné výrobky letošního i loňského ročníku této soutěže. Expozici navštívilo více než 80 000 lidí, včetně prezidenta Václava Klause, který společně s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou zahájil provoz nového multifunkčního pavilonu T1, ve kterém se expozice nacházela.

"Návštěvnost expozice i ohlasy na ni dosvědčují velký zájem spotřebitelů. Samotní producenti regionálních potravin pak potvrzují, že projekt je správnou cestou podpory přímého prodeje a především menších výrobců, což jim nejlépe dokazuje zvýšená poptávka," říká ministr zemědělství Ivan Fuksa a dodává: "Návštěvníci veletrhu si na stáncích lokálních producentů mohli ochutnat a zakoupit všechny produkty, které zvítězily v letošním či loňském ročníku soutěže, tedy celkem 170 výrobků s logem Regionální potravina." O úspěchu svědčí i to, že všichni producenti své výrobky do posledního kusu na veletrhu vyprodali.

"Věříme, že regionální produkty zaujmou veřejnost i na Regionfestu, který proběhne ve dnech 21. a 22. října v Praze, nebo v rámci dalších plánovaných ochutnávek v jednotlivých krajích," dodává Petra Havlíčková Podařilová z Odboru komunikace Ministerstva zemědělství.
Pro veřejnost byly ve spolupráci s regionálními producenty připraveny kromě ochutnávek specialit z jednotlivých krajů také bohaté doprovodné soutěže. Soutěž v pití mléka pro veřejnost připravila jedna z vítězných společností prvního ročníku projektu Regionální potravina. Pro milovníky uzenin připravila Potravinářská komora ČR závod v konzumaci párků a závěrečnou disciplínou byla příprava bramborového salátu.


O letošním ročníku soutěže
V soutěži Ministerstva zemědělství Regionální potravina letos uspělo 99 výrobků, které tak získaly právo užívat po čtyři roky logo Regionální potravina. V letošním druhém ročníku oproti loňskému vzrostl počet soutěžních kategorií i oceněných výrobků; z loňských 71 vítězů na celkových 170. Na internetu naleznete přehled všech oceněných výrobků zde. Více informací o projektu je k dispozici na stránkách www.regionalnipotravina.cz.
Pro další informace kontaktujte:

Petra Havlíčková Podařilová
Ministerstvo zemědělství, Odbor komunikace
Tel.: +420 221 812 408
GSM: +420 724 965 617
E-mail: petra.podarilova@mze.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí