zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Písek vybral projekt na kompostárnu, bude stát 46 mil. korun

16.09.2011
Bioodpady
Písek vybral projekt na kompostárnu, bude stát 46 mil. korun

Písek vybral firmu, která městu postaví kompostárnu. Ve výběrovém řízení zvítězila firma Strabag, která projekt zrealizuje za 46 milionů korun, řekl novinářům mluvčí písecké radnice Roman Ondřich. Město získalo na 90 procent částky dotaci z Operačního programu životního prostřed.

Kompostárna, která by mohla ročně zpracovat kolem 5500 tun rozložitelných odpadů, bude v provozu od roku 2013. Do objektu se bude vozit biologicky rozložitelný odpad z veřejných ploch a od obyvatel města.

Ve výběrovém řízení se o projekt ucházely čtyři společnosti, jednu z nich písecká radnice ale z tendru vyloučila. "Nezpracovala svou nabídku v souladu s předmětným zadávacím řízením a se zákonem o zadávání veřejných zakázek," uvedl Ondřich. Nabízená cena vyřazené společnosti prý byla podezřele nízká.

Kompostárna vznikne u písecké teplárny. Musí se zpevnit plochy a koupit speciální stroje, které budou kompost zpracovávat. Písek sice už kompostárnu má, nezajišťuje ale optimální a efektivní využívání odpadu.

Město zároveň s novou kompostárnou zavede nové sběrné nádoby na biologický odpad. V ulicích bude rozmístěno přes 2000 nádob, do kterých lidé budou moci dávat odpad ze zahrad nebo syrové zbytky z kuchyně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí