zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PSA Peugeot Citroën a GE podepsali smlouvu o spolupráci v Evropě v oblasti rozvoje inovativních řešení pro elektromobilitu

18.09.2011
Ekologická auta
PSA Peugeot Citroën a GE podepsali smlouvu o spolupráci v Evropě v oblasti rozvoje inovativních řešení pro elektromobilitu

Jean-Marc Gales, viceprezident prodeje, marketingu a poprodejního servisu PSA Peugeot Citroën, a Ferdinando Beccalli-Falco, prezident GE pro Evropu a severní Asii a výkonný ředitel pro Německo, podepsali smlouvu o technologické a obchodní spolupráci, v níž se zavázali společně rozvíjet spolehlivé a inovativní obchodní modely pro elektromobilitu.

Tato nevýhradní, obnovitelná smlouva potvrzuje společné úsilí GE a PSA Peugeot Citroën o vytvoření nové koncepce elektromobility pro evropský trh, která by jejich obchodním partnerům umožnila plně začlenit elektromobily do vozového parku a provozovat je s využitím nejmodernějších technologií.

Obě společnosti budou dále spolupracovat při zakládání zákaznického centra pro elektromobily EV Customer Experience Centre ve Francii, které bude propagovat zmiňované projekty, a zároveň demonstrovat technologické, obchodní a ekonomické výzvy spojené s elektromobilitou. Industrial Solutions, jedna z divizí společnosti GE Energy, dodá a nainstaluje infrastrukturu nezbytnou pro realizaci těchto projektů včetně dobíjecích stanic. Obě společnosti navíc předloží zákazníkům PSA Peugeot Citroën společnou obchodní nabídku zahrnující elektromobily i odpovídající dobíjecí infrastrukturu.

Na znamení toho, že se hodlá vážně angažovat v oblasti elektrické mobility, projevila společnost GE zájem koupit od PSA Peugeot Citroën pro Evropu 1000 elektromobilů do roku 2015.

Společnost PSA Peugeot Citroën vyrábí a prodává elektrická vozidla značek Peugeot a Citroën od roku 1995 a nedávno na trh uvedla nové modely Citroën C-ZERO a Peugeot iOn. Společnost GE nabízí v rámci divize GE Capital Fleet Services úvěrové služby pro automobilovou a nákladní dopravu a integrované služby v oblasti správy vozového parku. Divize GE Energy Industrial Solutions vyrábí zařízení pro ekologičtější, úspornější a efektivnější elektrickou infrastrukturu, kam mimo jiné spadá i dobíjení elektromobilů.

Při podpisu smlouvy Ferdinando Beccalli-Falco uvedl: "V GE máme velkou radost, že můžeme spojit naši obchodní a technologickou odbornost v oblasti infrastruktury a energetiky se zkušenostmi v oblasti elektromobilů a dobrou pozicí na trhu, které se těší PSA. Abychom mohli našim zákazníkům nabízet ta nejefektivnější řešení, nemůže si GE, ani PSA dovolit nabízet pouze automobily, musíme naopak uvažovat ve větším měřítku a přicházet s komplexními řešeními, která budou akcentovat naše silné stránky."

Jean-Marc Gales dodal: "Naší strategií je nabídnout každému našemu zákazníkovi ekologickou technologii, která bude ušitá na míru jeho konkrétním potřebám. Díky smlouvě s GE našim klientům podstatně zjednodušíme přístup k elektromobilům, což se týká především našich obchodních partnerů."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí