zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stacionární nízkoemisní motory Volkswagen nové generace pro domácnosti

11.10.2011
Energie
Urbánní ekologie
Stacionární nízkoemisní motory Volkswagen nové generace pro domácnosti

Na základě automobilových motorů vyvinul koncern VW dva nové stacionární agregáty.

Volkswagen: Nový stacionární motor 3,6 VR6 (72 kW) a 2,0 TDI (56 kW)

Na jaře t.r. na veletrhu v Hannoveru prezentovala divize Volkswagen Antriebssysteme dva nové stacionární nízkoemisní motory.

Hlavní novinkou je 2,0 TDI s kódovým označením 455 MD. Motor se vstřikováním common-rail vyhovuje emisní normě IIB, která začne pro stacionární motory platit až od roku 2013. Nový průmyslový agregát se ve srovnání s automobilovým vzorem dočkal úprav softwaru i techniky.

VW nabízí několik výkonových variant od 37 kW do 56 kW.

Plynový motor 3,6 VR6 je určen pro aplikace, kde je rozhodující tichý chod agregátu nebo vyšší výhon při kompaktních rozměrech. Tento nový zážehový motor dosahuje 72 kW při 2500 min-1.

Dále Volkswagen prezentoval projekt tepelné elektrárny EcoBlue 2.0, který připravuje ve spolupráci s energetickou společností LichtBlick. Kompaktní blok na výrobu elektřiny má být vhodný například pro domácnosti.

Elektrickou energii (ale i teplou vodu pro vytápění a spotřebu) vyrábí spalováním plynu ve spalovacím motoru. Dle sdělení fy VW se při tomto způsobu vypustí až o 60 % méně emisí CO2 než při použití stávajících způsobů přívodu elektřiny a tepla.

Stacionární motory VW vyrábí od r.1952 a za tuto dobu dodala divize Volkswagen Antriebssysteme zákazníkům přes 700 tisíc motorů pro průmyslové použití.

ZDROJ: www.auto.cz, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí