zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Trolejbusy Škoda v sardském Cagliari

06.10.2011
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Trolejbusy Škoda v sardském Cagliari

Plzeňská Škoda Electric společně s firmou Solaris dodá na Sardinii celkem 16 kusů dvanáctimetrového trolejbusu vycházejícího z autobusu Solaris. Deset vozů bude předáno do konce letošního roku, zbylých šest kusů v únoru 2012.

Výroba trolejbusů finišovala během července a srpna v Plzni. Škoda Electric dodala kompletní elektrovýzbroj a zajišťuje celkovou montáž vozidel."V Cagliari jezdí nyní 30 trolejbusů značky Fiat, které již mají svá nejlepší léta za sebou. Plzeňská vozidla nahradí polovinu vozového parku, je zde tedy možnost získat v budoucnu tendr na obnovení i té druhé poloviny. Již nyní došlo k navýšení kontraktu z původních 15 na 16 kusů," dodává Pavel Kuch, obchodní manažer Škoda Electric.

Nové trolejbusy jsou 12 metrů dlouhé, plně nízkopodlažní a jsou vybaveny dieselgenerátorem, díky kterému mohou jezdit i mimo trolejové vedení. Škoda Electric dodá přes firmu Solaris do konce roku deset vozidel, zbylých šest trolejbusů bude předáno v únoru 2012.

Obyvatelé Cagliari se však nesetkají se škodováckými produkty poprvé. Již několik let jezdí v Cagliari tramvaje vyrobené ve Škodě Transportation. Jedná se o nízkopodlažní, obousměrné, pětičlánkové tramvaje ŠKODA 06 T, které úspěšně zdolávají náročný terén tohoto ostrovního města.

Technické parametry a fota trolejbusu i tramvaje:

http://www.skoda.cz/cs/produkty/trolejbusy/trolejbus-26-tr-solaris/

http://www.skoda.cz/cs/produkty/tramvaje/tramvaj-06-t/

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí