zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kdo třídí, zaslouží odměnu!

05.10.2011
Odpady
Kdo třídí, zaslouží odměnu!

Třídění odpadu se pro obyvatele Ostravy stává běžnou součástí jejich života. Jen za letošní půlrok se jim podařilo vytřídit o 500 tun více odpadu než za stejné období v loňském roce, což v přepočtu představuje čtyři miliony korun, které může město Ostrava dále ve prospěch svých občanů využít. OZO Ostrava se proto ve spolupráci se společností EKO-KOM rozhodlo poctivé třídiče odměnit a motivovat je k dalšímu poctivému třídění.

Na období 3. až 9. října 2011 společnost OZO Ostrava ve spolupráci se společností EKO-KOM naplánovala akci "Kdo třídí, zaslouží odměnu!". Během tohoto týdne rozdá OZO tým v různých částech Ostravy 700 setů praktických OZO tašek na třídění odpadu a speciální třídicí trička na podporu kampaně "třídíme!!!" od společnosti EKO-KOM. Separační tašky mohou v domácnostech třídičů sloužit jako nádoby na třídění odpadu. "Jde o praktický třídílný set snadno omyvatelných tašek na plast, sklo a papír, jenž je vhodný k opakovanému užití. Tašky mohou stát samostatně, nebo mohou být spojeny do jednoho trojdílného setu díky suchému zipu, kterým jsou opatřeny. Na přední straně každé tašky je potisk, který informuje občana o tom, pro jaký druh odpadu jsou určeny a do kterých kontejnerů tento odpad patří," říká tisková mluvčí společnosti OZO Ostrava Mgr. Vladimíra Karasová.

Tašky společně s třídicím tričkem dostanou všichni ostravští "třídiči" odpadu, které OZO tým v průběhu zmíněného týdne na svých projížďkách Ostravou zastihne, jak třídí odpad do barevných kontejnerů na některém ze separačních stanovišť, kterých je v současnosti v Ostravě celkem 1180. O celé akci bude ostravská veřejnost informována od 3. do 10. října 2011 v těchto rádiích: Český rozhlas Ostrava, Hitrádio Orion, Kiss Morava, Čas, Frekvence 1, Evropa 2 a Impuls. Tato rádia všechny zájemce včas upozorní na aktuální lokaci OZO týmu. "Všem poctivým třídičům přeji za naši společnost, aby měli při odchytávání OZO týmu štěstí a přinesli si do své domácnosti nejen tyto praktické nádoby na třídění odpadu, ale i slušivé třídicí tričko od EKO-KOMu," dodala Vladimíra Karasová.

Kdy a kde můžete v Ostravě potkat OZO tým:

Středa 5. října 2011:


Moravská Ostrava a Přívoz, Petřkovice, Lhotka, Hošťálkovice

Čtvrtek 6. října 2011:
Mariánské Hory a Hulváky, Vítkovice, Nová Ves

Pátek 7. října 2011:
Zábřeh, Výškovice, Proskovice, Stará Bělá

Sobota 8. října 2011:
Hrabůvka, Dubina, Bělský Les, Nová Bělá, Hrabová

Neděle 9. října 2011:
Slezská Ostrava, Michálkovice, Radvanice, Bartovice

Další informace:
Mgr. Vladimíra Karasová
tisková mluvčí
OZO Ostrava s.r.o.
e-mail: karasova@ozoostrava.cz
telefon: 596 251 241, 602 183 374

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí