zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chaloupky zvou na ovčí den

08.10.2011
Zemědělství
Chaloupky zvou na ovčí den

Chaloupky pořádají tuto neděli první ročník Ovčího dne. "Zveme tak na hájenku u Kněžic všechny, kteří by rádi ochutnali ovčí speciality, vyzkoušeli si práci s ovčí vlnou, nebo si vyrobili máslo a sýr v mléčné dílně", zve na Chaloupky Klára Křížová, ošetřovatelka chaloupeckých ovcí a pořadatelka akce.

Ale Ovčí den, který nahrazuje tradiční Den stromů, má i mnoho dalších lákadel. Návštěvníci si prohlédnou výstavu ovcí a koz, uvidí práci pasteveckých psů - border kolií, uvidí, jak se vlna stříhá a zpracovává. Ve vlněné dílně nebudou chybět kolovraty a stavy, na kterých si budou moci návštěvníci vyzkoušet řemesla, která byla dříve tradiční pod každou venkovskou střechou. Na místě bude také připravena dílna pro nejmenší a pro zpestření například střelba z kuše, jízda v sedle nebo ve voze.

Součástí akce bude i malý jarmark s ovčími produkty, klobásami, sýry, kožešinami nebo třeba vlněnými šperky. Letos budou navíc celou akci doprovázet dudy. "Ovčí den, který letos opět podpořilo ministerstvo životního prostředí a který děláme ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, bude probíhat od 10 do 16 hodin a vstupné je 30 Kč", dodává Křížová.

Více informací poskytne:
Klára Křížová, 607 968 769
Martin Kříž, 775 740 221, martin.kriz@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí