zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Návrat Nečasovy můry

14.10.2011
Politika
Šlendryján
Návrat Nečasovy můry

Policie chce postavit před soud Martina Knetiga, poradce exministra Drobila. Za to, že si manažerovi Komerční banky řekl o úplatek pro ODS. Měl by být vyšetřován i Drobil, jenž zůstává místopředsedou strany, do níž měly jít korupční peníze? Na rozdíl od žalobkyně, která Drobilovo stíhání zastavila, si myslíme, že určitě.

Těžko uvěřit, že by Knetig žádal bez Drobilova vědomí úplatek pro ODS za to, že ministerstvo uloží v Komerční bance peníze Fondu životního prostředí. Podezření graduje při poslechu Michálkových nahrávek, na nichž Drobil nepůsobí jako člověk rozpálený do běla nad tím, co poradce vyvádí za jeho zády. Ale spíš jako intrikán, který chce korupční jednání skrýt.

Je dost možné, že policie nakonec Drobilovi nic neprokáže. Proto si ostatně politici pořizují "šloufy" na špinavou práci. Aby mohli tvrdit s očima raněné laně: neměl jsem, pánové a dámy, ani tušení! Tyhle metody snad mohou Drobila zachránit před kriminálem. Ale ne před naprostou ztrátou důvěryhodnosti, která podemílá i preference strany.

Do ní zaťal sekyru i Nečas. Když odvolání Pavla Drobila doprovodil ohromujícím prohlášením: ministr neudělal nic nezákonného nebo neetického. Ano, Nečas nechtěl popudit proti sobě Drobilův stranický sever. Kdy ale konečně politici pochopí, že podstatnější než podpora přelétavých stranických křídel je udržet si podporu veřejnosti?

Možná Nečas sever uchlácholil. To ale neznamená, že střed či jih nevyužije případné trestní stíhání Drobila k útoku na předsedu, který se ním osudově svázal. A nakonec se k honu přidá i jím opečovávaný sever. Kdyby si ale Nečas rázným postojem k aféře získal veřejnost, pokorně by mlčel sever, východ, jih i západ.

AUTOR: Jiří Leschtina
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
MŽP ČR
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí