zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP prodalo další emisní jednotky, výnos půjde na Zelenou úsporám

18.10.2011
Ovzduší
MŽP prodalo další emisní jednotky, výnos půjde na Zelenou úsporám

Ministerstvo životního prostředí a Světová banka uzavřely dohodu o prodeji dalších 2,6 milionů jednotek AAU. Smlouvu podepsal ministr Tomáš Chalupa jako druhou fázi dohody z května 2010.

"Jsme velmi rádi, že naše spolupráce se Světovou bankou pokračuje. Tato druhá fáze dohody nám pomůže podpořit další projekty, které splňují podmínky programu Zelená úsporám, "říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Uhlíkové kredity byly zakoupeny v zastoupení dvou uhlíkových fondů Světové banky, a to španělského fondu a italského fondu. Toto řešení pomůže České republice financovat energeticky účinné projekty, což pomůže účastníkům uhlíkových fondů plnit své závazky v rámci Kjótského protokolu o snížení emisí skleníkových plynů. Celkové množství AAU prodaných Českou republikou různým zemím je 90,1 milionů AAU.

Prodej jednotek AAU má přísná pravidla. Prodejci musejí výnosy využít pouze pro projekty specializované na snižování emisí skleníkových plynů, jako jsou například opatření na úsporu energie.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí