zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začíná hlasování v anketě Alej roku 2011

22.10.2011
Příroda
Začíná hlasování v anketě Alej roku 2011

Od 16. října mají všichni občané možnost hlasovat v celostátní internetové anketě o nejzajímavější Alej roku 2011. Vybírat mohou z více jak 37 nominovaných alejí z celé republiky. Jejich fotografie, stručný popis a hlasovací tlačítka naleznou na stránkách arnika.org/alej-roku-2011.

"Mezi nominovanými alejemi jsou takové zajímavosti, jako například mezistátní česko-polská třešňovka, stromořadí mezi dvěma jihočeskými rybníky, torzo podkrušnohorské aleje, která z větší části ustoupila osudu hnědouhelných oblastí nebo třeba již vykácenou topolovou alej, která zpříjemňovala pěší cestu z nádraží," říká Jakub Esterka, vedoucí kampaně Zachraňme stromy.

"Každý si v anketě může najít stromořadí takříkajíc svému srdci nejbližší. Věříme, že takto obrátíme větší pozornost k alejím jako neopomenutelnému prvku naší krajiny i přírody a díky tomu společně přispějeme k jejich větší ochraně," dodal Jakub Esterka z Arniky. Lidé mohou pro výběr aleje, které budou chtít dát svůj hlas, využít i mapu nominovaných alejí.

Záštitu nad soutěžní anketou Alej roku 2011 převzali členové petičního výboru petice Zachraňme stromy moderátor a publicista Přemek Podlaha a Marie Hrušková, spisovatelka píšící o památných stromech.

Ti, kdo s nominací zaváhali, mají do konce října ještě šanci přihlásit svou oblíbenou alej. Hlasování bude ukončeno 30.listopadu a slavnostní vyhlášení vítězné aleje a výherců soutěže proběhne začátkem prosince 2011. Na autory oceněných fotografií čekají hodnotné ceny, například dárkové poukazy na nákup fotografických služeb či techniky v Centru FotoŠkoda, knižní tituly o stromech od spisovatelky Marie Hruškové, publikace Arniky o stromech a alejích a další.

Hlasovat můžete zde

Další informace:
Hledá se nejhezčí stromořadí! Arnika vyhlašuje anketu Alej roku 2011.

Partneři ankety Alej roku 2011:

Centrum FotoŠkoda

Ekocentrum Zelený dům Chrudim

CFS logo2D mensi

ekocentrum zelen dm

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí