zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oživení městského prostředí v ČR

25.10.2011
Urbánní ekologie
Oživení městského prostředí v ČR
Řídicí orgán Integrovaného operačního programu ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj ČR vydal publikaci, která představuje úspěšné projekty realizované z IOP v oblasti revitalizace problémových městských zón.

Revitalizace problémových sídlišť je podporována prostřednictvím Integrovaných plánů rozvoje měst (IPRM), přičemž jejich jedinečnost spočívá v provázanosti jednotlivých investic zaměřujících se na celkové oživení městského prostředí. Investice směřují do oblasti revitalizace veřejného prostředí a regenerace bytových domů. Často nevzhledná sídliště se zastaralou bytovou zástavbou a zanedbaným veřejným prostorem se tak stávají příjemným místem k životu, které zlepšuje celkovou image města.
Publikace přináší desítky fotografií zachycujících stav projektů "před" a "po" realizaci projektů, mapy a aktuální informace o průběhu IPRM v IOP.
Svou úspěšnost v oblasti revitalizace problémových městských zón potvrzuje i velký zájem o podporu z IOP v dané oblasti. Do dnešních dní bylo podáno v oblasti regenerace problémových sídlišť více jak 700 projektových žádostí v celkové hodnotě přesahující 2 mld. Kč.

Publikace je volně ke stažení, v případě Vašeho zájmu o tištěnou verzi, neváhejte nás kontaktovat na iop@mmr.cz

Přiložené dokumenty

REVITALIZACE SÍDLIŠŤ - IPRM v IOP.pdf (pdf - 2,46 MB)

Fotogalerie

REVITALIZACE SÍDLIŠŤ - titulka
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí