zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražský magistrát má nové elektromobily

01.11.2011
Ekologická auta
Pražský magistrát má nové elektromobily

Magistrát hl. m. Prahy převzal 26. října první dodávku elektromobilů vybraných na základě veřejné soutěže, kterou vyhrála firma EVC Group. Celkem získá pražský magistrát jeden osobní elektromobil Citroën C-Zero, tři užitkové silniční elektromobily EVC R3, parkovou multikáru ALKE, sedm elektrických skútrů a tři elektrická kola.

Magistrát elektromobily pořídil v rámci podpory alternativní ekologické dopravy v hlavním městě. Očekává se, že díky využití těchto elektromobilů půjde do ovzduší ročně o dvě tuny CO2 méně, než v případě využití klasických automobilů. "Chceme být průkopníkem v oblasti využití elektromobility v České republice," řekla Andrea Vlásenková, předsedkyně výboru pro životní prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy a koordinátorka projektu Praha elektromobilní. "Do budoucna bychom rádi vozový park elektromobilů rozšiřovali, pro městský provoz je tento typ bezemisní dopravy ideální," dodává Vlásenková.

Samotný Magistrát hl. m. Prahy si pro svou činnost ponechá Citroën C-Zero, elektroskútr a elektrokolo. Po jednom vozidle typu EVC R3 dostane střední škola Centrum odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9, Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy sídlící v Praze 8 a jeden ze sociálních ústavů. Vozidlo typu ALKE získají Lesy hl. m. Prahy. Zbylých šest elektroskútrů a dvě elektrokola připadnou městským částem.

www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí