zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihočeská ratolest představila nejlepší ekologické projekty

05.11.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Jihočeská ratolest představila nejlepší ekologické projekty

Celkem 24 projektů se přihlásilo do premiérového ročníku soutěže na ochranu životního prostředí Jihočeská ratolest. Obce, školy nebo neziskové organizace tím například propagují rozvoj včelařství, kompostování ve školách a obnovu krajinných oblastí, řekl novinářům radní Jihočeského kraje pro životní prostředí Karel Vlasák (ODS).

"Důležité je, že tato akce ve veřejnosti vzbudí dojem, že by jí na přírodě mělo záležet. A dalším cílem projektu je dostat více lidí do přírody," uvedl.

V kategorii obce, svazy obcí a mikroregiony zvítězil Svazek obcí Blatenska. Ten se zaměřil na propagaci ptactva, které žije právě na Strakonicku. Mezi školami vyhrála mateřská škola Slavonice. Tamní učitelky zpracovaly publikaci zaměřenou na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu s názvem Korálky poznání.

Nejlepší místní občanskou iniciativou se podle Jihočeské ratolesti stalo protivínské Apicentrum vzdělávání Václava Jakše. To se věnuje výchově začínajících včelařů. V kategorii neziskových organizací s profesionálními zaměstnanci zvítězil projekt obnovy alejí u obce Lutová na Jindřichohradecku.

"Všichni, kteří projekty do soutěže předložili, dělají něco navíc pro přírodu," uvedl člen hodnotící komise Jihočeské ratolesti a českobudějovický radní Ivo Moravec (Občané pro Budějovice).

Marek Bílek

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí