zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka a poptávka technologií

05.12.2011
Obecné
Nabídka a poptávka technologií

Poptávka po technologiích

Tichý jednohřídelový drtič

Ref.: 09 TR 97NA 3DGB

Turecká recyklační firma nabízející komplexní řešení hledá pro projekt v cementárnách tichý jednohřídelový drtič pro zpracování paliva odvozeného z odpadu (RDF). Drtič bude součástí RDF jednotky v recyklační lince. Firma je otevřena jakékoliv spolupráci, která povede k úspěšnému zkompletování linky.

Nabídka technologií

Biouhlí z odpadních kalů a biomasy

Ref.: 11 SK 69CX 3LUC

Slovenská firma vyvinula inovativní technologii pro výrobu pevného biopaliva využitím odvodnění biokalů a odpadů obsahujících celulózu, jako jsou např. odpadní dřevo a papír. Biopalivo reprezentuje v tomto případě biouhlí, které nahradí hnědé uhlí se zlepšeným spalováním díky podílu odpadního kalu a se zlepšenou účinností spalování a sníženými emisemi. Firma nabízí různé typy spolupráce.

MEZITITULEK: Tepelně-akustický motor

Ref.: 11 DE 0957 3MGG

Německá firma vyvinula funkční model motoru, který je schopný převádět teplo při nízkých teplotních spádech (do 30 K) na elektřinu s účinností až 20 % pomocí tepelně-akustického jevu. Takový motor, který pracuje bez mechanických pohyblivých částí, je možné aplikovat pro malé kogenerační jednotky, zpracování odpadního tepla nebo pro pohon tepelného čerpadla. Firma hledá partnery pro vývoj prototypu a dalších aplikací.

MEZITITULEK: Biologická optimalizace aerobní čističky odpadních vod

Ref.: 11 FR 33J8 3MG7

Francouzská firma, která se specializuje na přípravu mikroorganismů pro potravinářský průmysl, vyvinula know-how na biologickou optimalizaci aerobní průmyslové čističky odpadních vod. Firma vyrábí směs mikroorganismů s použitím hub, kvasinek a bakterií, které se nacházejí v čištěném systému. Výhodou je mimo jiné snížené množství kalů a nižší spotřeba elektřiny. Firma nabízí obchodní spolupráci.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí