zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hasiči likvidovali únik oleje u liberecké přehrady

09.12.2011
Havárie
Pojištění environmentálních rizik
Hasiči likvidovali únik oleje u liberecké přehrady

Hasiči včera likvidovali únik oleje v blízkosti liberecké přehradní nádrže Harcov. Podle odhadu asi 500 litrů hydraulického oleje uniklo před polednem při přečerpávání v areálu jedné z firem. Několik desítek litrů se jej dostalo do Harcovského potoka a také do ústí nádrže. Výraznějšímu znečištění vodní plochy se ale podařilo zabránit pomocí norné stěny, informovala ČTK mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.
Hasiči olej zasypávali sorbentem a na přehradě postavili třicetimetrovou nornou stěnu. Velkou část uniklé látky se podařilo zachytit ještě před tím, než mohla přehradu znečistit. "Olej se dostal pouze do ústí přítoku a vodní plocha na přehradě není ohrožena," potvrdil velitel liberecké hasičské stanice Jaromír Mottl.
Hasičům při zásahu pomohl i silný vítr, který vanul od přehrady. Likvidace ekologické havárie skončila odpoledne, kdy hasiči místo předali zástupcům Povodí Labe.
Liberecká přehrada nyní slouží hlavně k rekreačním účelům. Vznikla na začátku 20. století z důvodu ochrany města před povodněmi a také pro potřebu vody k průmyslovému využití.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí