zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA přináší Chytrou energii do měst

18.12.2011
Energie
Urbánní ekologie
Hnutí DUHA přináší Chytrou energii do měst

Hnutí DUHA vítá rostoucí zájem českých měst o energetické úspory, šetrný rovoj a změny klimatu. Ekologická organizace jim proto připravila kurz Chytrá energie do měst. V něm se obce mimo jiné dozví, jak ušetřit energii renovací veřejných budov, jaké příležitosti jim nabízí výroba energie z obnovitelných zdrojů nebo jaká opatření v městské dopravě či v územním plánování povedou ke snížení emisí a zároveň ke zdravějšímu a kvalitnějšímu životu jejich obyvatel.

Energetické úspory a nastartování čistých inovací navíc posílí místní ekonomiku i konkurenceschopnost, pomůže vytvořit nová pracovní místa, sníží závislost na dovozu paliv a energií a v neposlední řadě městům přispěje k vyčištění ovzduší.

Školení se letos zúčastnili již zástupci Jeseníku, v současnosti kurzy probíhají v Litvínově a Karlových Varech. Další města se zapojí v nadcházejícím roce.

Kurz vznikl v rámci evropského projektu BEAM21, který má ambici oslovit celkem 50 měst v 9 členských státech EU.

Eva Hejralová z Hnutí DUHA řekla:
"Vítáme, že se se do projektu zapojila již 3 česká města. Kurz jsme připravili tak, aby odpovídal současnému dění v oblasti legislativy i chytrých technologických inovací. Měl by představovat odrazový můstek k dalšímu rozvoji měst se zaměřením na úspory energie, čisté ovzduší a udržitelnou dopravu."


Kontakt:
Eva Hejralová, telefon 732 990 072, email eva.hejralova@hnutiduha.cz
Barbora Šlapáková, telefon 731 465 279, email barbora.slapakova@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí