zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tatra na lesní požáry

27.12.2011
Havárie
Les
Tatra na lesní požáry

V říjnu t.r. bylo městu Rožmitál pod Třemšínem a její hasičské jednotce předáno zástupci společnosti VESTA Auto vozidlo CAS 32 T 815 6×6 - Lesní speciál.

Na vozidlo získalo město dotaci od Středočeského kraje. Jedná se o vozidlo navržené na zásahy především v lesních prostorách a je postaveno na podvozku Tatra 815 S3 pro lepší průjezdnost. Nástavba je vyrobena z polypropylenu s nádrží na vodu 6 000 litrů.

V zadním prostoru je čerpadlo o výkonu 3200 l/min, 4× výtlačná hrdla B, plnění nádrže B a 2 průtokové navijáky Rosenbauer s 60 m hadice a proudnicemi NePiro. Prostor je krytý plachtou fungující na způsob rolety.

Pravá zadní skříň je určena pro přenosné motorové čerpadlo Rosenbauer Beaver na výsuvném platě a přepravky pro uložení drobného materiálu.

Pravá přední skříň slouží pro uložení 4 hadic B, 4 hadic C a další armatury.

Levá zadní skříň je vybavena 2 kusy dýchacích přístrojů Saturn S5, hydrantovým nástavcem včetně klíčů, PHP práškový, VRVN, kulovým uzávěrem, 2 ks hadice B 5 m a 2 ks klíčů na šroubení.

V levé přední skříni je stojan na 30 ks hadic D, přechodky B/C a C/D.

Na horní palubě se nacházejí 2 integrované bedny na uložení savic a ženijního nářadí. Vozidlo je osazeno majáky WHELLEN a zvukovým zařízení 2×1.

Foto na: http://www.pozary.cz/clanek/47571-cas-32-t-815-lesni-special/

Milan Polák, Hasiči Rožmitál p. Tř. a Hynek Obroučka

ZDROJ:www.pozary.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí