zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Werich, muppet a Popelka podporují třídění odpadů

23.12.2011
Odpady
Werich, muppet a Popelka podporují třídění odpadů

"Bylo nebylo..", "A nebylo byl princ?" I takhle může začínat neobvyklá pohádka vyprávěná werichovským stylem. Hrdina úspěšné filmové pentalogie z www.samosebou.cz po rolích kovboje, kung fu bojovníka, detektiva, gangstera nebo popeláře, tentokrát vypráví pohádku a to ve stylu Jana Wericha. Jeho jediným posluchačem v potemnělém obýváku osvětleném krbem a světýlky z vánočního stromku je zelený muppet (loutka navlékající se na ruku), který ho neustále přerušuje.

V poslední, tentokrát vánoční epizodě se nám od pondělí 19. 12. 2011 představí postavička inspirovaná legendárními americkými postavičkami Muppets, které u nás známe především díky naučnému seriálu Sezame, otevři se. A tak se budeme moci seznámit s neotřelým plyšovým vtipem, který tyto postavičky tolik proslavil po celém světě. Děj je prostý, o to však vtipnější. Hodný děda vypráví muppetovi pohádku. Bohužel ten je velice zvídavý a na vše reaguje vtipnou otázkou, čímž nebohého dědečka přivádí k nepříčetnosti a ten nakonec celou pohádku poplete. A stejně jako u ostatních příběhů na samosebou.cz, i tento příběh nevznikl jen tak pro nic za nic. I on nás, stejně jako předešlých pět krátkých filmů, vybídne k lepšímu třídění odpadů. Protože to je někdy daleko snadnější než přečíst malému nezbedníkovi pohádku.

Kromě hodného dědy a plyšového muppeta se nám v příběhu představí i výherce veřejného videocastingu David Žváček, který zaujal diváky i odbornou porotu svým klipem Tchýně. Ten byl nejenom vysoce originální svým dějem, ale i faktem, že David obsadil do role tchýně svou vlastní tchýni, kterou ve svém krátkém filmu zachránil před udušením rybí kostí.

A proč se vánoční příběh jmenuje Diagnóza Werich? Na to přijdete sami, a to po zhlédnutí vánočního dílu na www.samosebou.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí