zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třinecké železárny dobrovolně čistíkoryto řeky Olše

27.12.2011
Voda
Firemní ekologie
Třinecké železárny dobrovolně čistíkoryto řeky Olše

Pracovníci Třineckých železáren v těchto dnech nad rámec svých povinností čistí koryto řeky Olše, která v délce více než 6 km protéká areálem společnosti. Poprvé v historii jsou přitom likvidována zejména velká břemena z dob ještě před privatizací firmy. Třinecké železárny tak na vlastní náklady zajištují především odstranění nežádoucích předmětů, mezi nimiž se vyskytují například betonové panely či rozměrné ocelové díly.

"Z vlastních zdrojůse snažíme koryto řeky vůbec poprvé zbavit dávných pozůstatků průmyslové činnosti v těchto místech.Jedná se především o výskyt předmětů, které do životního prostředí nepatří, jako jsou betonové panely, ocelové díly a podobně," říká výrobní ředitel Třineckých železáren Ing. Česlav Mareks tím, že běžné čištění břehů řeky od odpadků provádí Třinecké železárny každoročně na jaře.

Řeka Olše tvoří důležitý krajinotvorný prvek a jednu z dominant celého areálu Třineckých železáren.V rámci snahy o co nejlepší stav tohoto vodního toku přistoupily počátkem prosince letošního roku Třinecké železárny k čištění některých úseků. K odstraňování nežádoucích a často velmi rozměrných a těžkých předmětů v okolí toku nasadily Třinecké železárny vlastní techniku. Svou roli ale sehrála i příroda, kterádíky delšímu období sucha, a tedy i nízkému průtoku v řece, umožnila snadnější identifikaci problematických předmětů i samotný průběh čištění.

"Ochrana životního prostředí, ať už jde o ovzduší, vodu, či nakládání s odpady, je neoddělitelnou součástí podnikatelského programu Třineckých železáren. Aktivity jako je aktuální čištění koryta řeky pak vykonáváme nad rámec našich povinností. Pro naši společnost je to způsob, jak zlepšovat životní prostředí, které nás obklopuje - v duchu naší firemní mise `Společně pro příští generace`," dodáváinvestiční ředitel Třineckých železáren Ing. Jan Czudek.

V posledních čtyřech letech investovala společnost Třinecké železárny do ekologických projektů více než 1,5 miliardy korun, což se také projevuje na zlepšení stavu životního prostředí v Třinci a okolí. Současným čištěním koryta řeky Olše, realizovaným nad rámec svých povinností, železárny opět svým dílem přispěly ke zlepšení stavu životního prostředí ve svém okolí.V nejbližší době navíc vedení společnosti připravuje další tři velké ekologické projekty za téměř 2 miliardy korun - rekonstrukci sekundárního odprášení kyslíkové konvertorové ocelárny, rekonstrukci odprášení odléváren vysokých pecí a odprášení aglomerace č.2.


Bc. Lucie Drahošová
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 724 643 300
e-mail: Lucie.Drahosova@trz.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí