zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příklad toho, jak se profesionálně odstraňuje či zapouzdřuje azbest

05.01.2012
Odpady
Sanace, staré zátěže
Příklad toho, jak se profesionálně odstraňuje či zapouzdřuje azbest

Odstranění

Technologie a postup odstranění azbestu

 1. Přechod do nebezpečného pásma přes hygienickou smyčku. Ta slouží k převlékání do speciálních ochranných kombinéz s maskami před vstupem do pracovního prostoru.
 2. Při odstraňování musí být všechen odpad včetně desek obsahující azbest vložen do plastových pytlů nebo obalů, které se uzavřou a označí páskou s nápisem upozorňujícím na obsah azbestu. Tyto pytle budou umístěny do přistavených speciálních kontejnerů, které budou posléze zlikvidovány na skládce nebezpečného odpadu.
 3. Podlahy a povrchy se po dokončení prací vyčistí od nečistot a prachu, které se mohou nacházet v prostoru. To je provedeno speciálními vysavači s účinností filtrů 99,97%
 4. Po sanaci následuje vyčištění vzduchu v sanovaných prostorách vysokovýkonnými čističi (ventilátory) vzduchu a to s kapacitou až 15.000 m3/hod. S naší kapacitou jsme schopni vyčistit za 24 hodin až 1.080.000 m3/hod.
 5. Po dokončení prací a vyčištění vzduchu v sanovaných prostorách bude změřen a odebrán vzorek vzduchu. Ten bude zaslán do naši smluvní laboratoře RÚVZ NITRA (Regionální ústav veřejného zdraví). Výsledky z analýzy budou předány objednateli. Na základě tohoto výsledku bude vystaven závěrečný protokol o nezávadnosti a čistotě vzduchu v sanovanom prostředí

Technologie a postup zapouzdření azbestu

 1. Přechod do nebezpečného pásma přes hygienickou smyčku. Ta slouží na převléknutí se do speciálních ochranných kombinéz s maskami před vstupem do pracovního prostoru.
 2. Všechny azbestové desky se v první fázi inkapslace opatří podkladovým uzavíracím primerem FIBRELOCK. Po aplikaci FIBRELOCK-u se aplikuje vrchní uzavírací nátěr FIRECHECK. který vytvoří na povrchu desky souvislou, bezesparou a pružnou membránu, která po celou svoji dobu životnosti (min. 35 let) zabraňuje následnému uvolňování azbestových vláken do prostředí. Je jedním z deseti materiálů splňujícím přísné požadavky organizace EPA a je certifikovaný jako ochranný nátěr na materiály obsahující azbest také v ČR.
 3. Podlahy a povrchy se po dokončení prací vyčistí od nečistot a prachu, které se můžou nacházet v prostoru. To je provedeno speciálními vysavači s účinností filtrů 99,97%
 4. Po sanaci následuje vyčištění vzduchu v sanovaných prostorách vysokovýkonnými čističi (ventilátory) vzduchu a to s kapacitou až 15.000 m3/hod. S naší kapacitou jsme schopni vyčistit za 24 hodin až 1.080.000 m3/hod.
 5. Po dokončení prací a vyčištění vzduchu v sanovaných prostorách bude změřen a odebrán vzorek vzduchu. Ten bude zaslán do naši smluvní laboratoře Analytica v Täby ve Švédsku. Výsledky z analýzy vč. překladu budou předány objednateli. Na základě tohoto výsledku bude vystaven závěrečný protokol o nezávadnosti a čistotě vzduchu v sanovanom prostředí

Analýza vzduchu

Technologie testování:

 • pumpa pro odběr
 • laboratorní analýza
 • protokol

ZDROJ: www.corro.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí