zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země v drůbežárně opět odhalily nezákonnosti

04.01.2012
Zemědělství
Děti Země v drůbežárně opět odhalily nezákonnosti

Ve velkochovu ve Velkém Malahově jsou opakovaně přeplněné klece se slepicemi

Ve velkochovu nosnic firmy Česká drůbež, s.r.o. ve Velkém Malahově na Domažlicku došlo opět k porušení zákona. V některých klecích totiž bylo umístěno více slepic, než kolik dovoluje vyhláška. Zjistili to členové a členky sdružení Děti Země během pravidelné kontroly, kterou provedli 14. prosince. Nyní podávají krajské veterinární správě podnět k řešení.

"I v případě, že je dodržena vyhláška, má slepice v kleci velice málo prostoru, takže nemůže uskutečňovat své přirozené chování a trpí. Překročení stanoveného limitu pak pochopitelně může stav zvířat jen dále zhoršovat," uvádí Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.

Firma Česká drůbež tím, že nedodržela maximální počet slepic v některých klecích, porušila nejen platnou vyhlášku č. 208/2004 Sb., ale i dobrovolnou smlouvu, kterou s Dětmi Země před osmi lety uzavřela. Díky ní také vůbec bylo možné tuto kontrolu provést.

Děti Země nyní podaly podnět k provedení kontroly Krajské veterinární správě pro Plzeňský kraj. "Úřad by měl naše zjištění důkladně prošetřit a uložit provozovateli pokutu, neboť o porušení zákona není pochyb," dodává Hyťha.

Stejný problém řešily Děti Země v drůbežárně již v letech 2005, 2008 a 2009. Naposled ale veterinární správa a Městský úřad Horšovský Týn de facto odmítly záležitost řešit a ani sami neprovedli kontrolu velkochovu, ani nezahájili s provozovatelem správní řízení.


Kontakty:
Martin Hyťha, Děti Země - Plzeň: 606 104 784

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí