zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí zefektivnilo výkon státní geologické služby

10.01.2012
Geologie
Ministerstvo životního prostředí zefektivnilo výkon státní geologické služby

Ministerstvo životního prostředí v rámci restrukturalizace resortu sjednotilo k 1. lednu 2012 výkon státní geologické služby. Shromažďováním a poskytováním geologických údajů o území státu je tak nově pověřena jediná instituce, a to příspěvková organizace Česká geologická služba.

"Reorganizace a sjednocení výkonu státní geologické služby povede k racionalizaci její činnosti, zvýšení transparentnosti a celkovému zjednodušení práce. Přispěje to také k lepší spolupráci a užšímu propojení mezi geologickým výzkumem a výkonem geologické služby," říká náměstek ministra životního prostředí a ředitel sekce ochrany přírody a krajiny Tomáš Tesař.

Do 31. prosince 2011 byly Ministerstvem životního prostředí výkonem státní geologické služby pověřeny dvě instituce: organizační složka státu Česká geologická služba - Geofond, která se zabývala především zpracováváním, uchováváním a zpřístupňováním geologických dat, a dále příspěvková organizace Česká geologická služba, jejíž hlavní činností je výzkum a shromažďování geologických údajů a geoinformací o území státu.

Po letech diskusí se tak podařilo dosáhnout tohoto reorganizačního kroku, který povede k přehlednějšímu výkonu státní geologické služby a znamená také úspory - snížení provozních výdajů i personálních nákladů spojených s fungováním dvou samostatných institucí.

Ministerstvo životního prostředí z těchto důvodů zrušilo v rámci reorganizace k 31. prosinci 2011 organizační složku státu Česká geologická služba - Geofond. Všechny činnosti, jejichž výkonem byl dosud Geofond pověřen, bude nově vykonávat příspěvková organizace Česká geologická služba.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí