zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

RWE chce investovat pět miliard eur do obnovitelných zdrojů

11.01.2012
Energie
RWE chce investovat pět miliard eur do obnovitelných zdrojů

Německá energetická firma RWE plánuje v příštích čtyřech letech investovat do obnovitelných zdrojů energie pět miliard eur (128,7 miliardy Kč). Chce tak využít nové oblasti k růstu a připravit se na odklon Německa od jaderné energetiky. Skupina RWE působí také v České republice.

RWE svým prohlášením následuje konkurenční německou skupinu E.ON. Ta v polovině prosince uvedla, že v příštích pěti letech investuje do zelené energie sedm miliard eur.

RWE a E.ON se nyní potýkají s problémy kvůli rozhodnutí Německa opustit jadernou energetiku. Společnostem kvůli rozhodnutí klesl zisk, musely přistoupit k propouštění a prodeji některého majetku, uvedla agentura Reuters.

Divize obnovitelných zdrojů RWE Innogy se v pololetí na celkových příjmech skupiny podílela méně než jedním procentem. RWE loni uvedla, že chce mít do roku 2014 z obnovitelných zdrojů provozní zisk 500 milionů eur.

Německá vláda se po loňské havárii v japonské jaderné elektrárně Fukušima rozhodla okamžitě zavřít osm jaderných reaktorů, z nichž dva patřily RWE. Zbývajících devět reaktorů v Německu má být uzavřeno do roku 2022. RWE se ukončení jaderné energetiky výrazně dotklo, protože vyrábí elektřinu hlavně z jádra a v uhelných elektrárnách.

Skupina RWE má v Česku více než 2,3 milionu zákazníků a ovládá několik firem. Řídicí společností v Česku je firma RWE Transgas, jejíž hlavními obchodními aktivitami jsou dovoz zemního plynu a obchod se zemním plynem. Kromě RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky, patří do RWE také regionální prodejci a distributoři a tranzitní společnost NET4GAS.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí