zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vzniká metodika o dobrovolnictví v environmentální výchově, podílí se na ní organizace ze sedmi evropských zemí

17.01.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Environmentální poradenství
Vzniká metodika o dobrovolnictví v environmentální výchově, podílí se na ní organizace ze sedmi evropských zemí

Hnutí Brontosaurus letos vydá metodiku pro práci s dobrovolníky, která je určena pro nevládní organizace zabývající se ochranou životního prostředí. Základy publikace vzešly z týdenního školení v Moravském krasu, kterého se zúčastnili zástupci neziskovek ze sedmi zemí Evropy. Dalším výstupem projektu, který je financován programem Mládež v akci, je i propagačně - výukové video. Oba materiály budou přístupné v různých jazykových mutacích na webu www.volunteering.brontosaurus.cz

Pozvání na týdenní školící kurz na EVC Švýcárna u Adamova na okraji Moravského krasu přijali organizace z Arménie, Portugalska, Řecka, Slovenska, Srbska a Turecka. "Společně se zástupci Hnutí Brontosaurus tak vytvořili mezinárodní skupinu, která by měla v budoucnu blíže spolupracovat na nových projektech a sdílet svoje zkušenosti s dobrovolnictvím," říká vedoucí projektu Vladimíra Regerová z Hnutí Brontosaurus.

Zkušenosti s dobrovolnickou prací předali účastníkům kurzu lektoři z tuzemských neziskovek - například Hnutí Duha, INEX - sdružení dobrovolných aktivit, Nesehnutí nebo Junáku. "Zahraniční neziskovky teď s využitím nových poznatků uspořádají několik jarních akcí a svoje zkušenosti potom promítnou do vznikající metodiky," vysvětlila hlavní cíl projektu Regerová.

Kontaktní osoba: Vladimíra Regerová
E-mail: vladimira@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí