zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Druhy sorbentů

23.01.2012
BOZP
Havárie
Hydrogeologie
Povodně
Druhy sorbentů

Textilní sorbenty - moderní sorbenty na bázi PP syntetických vláken s vysokou sorpční kapacitou, která může dosáhnout až 15ti násobku vlastní hmotnosti sorbentu. Jsou bezprašné, lehké, bezpečné a jednoduše použitelné. Jsou určeny k likvidaci nežádoucích úniků nebezpečných a agresivních kapalin v průmyslových provozech, opravnách strojů, automobilů, lodí apod., při přepravě chemikálií a při různých haváriích. Jejich vlastnosti je řadí také k prostředkům, které lze jednoduše použít jako preventivní opatření v místech předpokládaného opakovaného úniku kapalin. Jejich použití je různorodé podle druhu zachycovaných kapalin, pro Vaši orientaci jsou od sebe odlišeny barevně. Selektivní olejové sorbenty jsou nabízeny v barvě bílé, úklidové sorbenty v barvě šedé či černé a chemické sorbenty v barvě žluté.

Úklidové sorbenty jsou dodávány v barvě šedé nebo černé. Jsou vyrobeny z polypropylenu se speciální hydrofilní úpravou, která umožňuje sorpci vodných roztoků slabých kyselin a louhů a také emulzí tuků, olejů a ropných látek. Tyto sorbenty jsou svým použitím univerzální, protože v případě potřeby mohou odsávat i samotné ropné látky. Tyto sorbenty však nelze použít pro odstraňování ropných látek na vodní hladině, protože přednostně sají vodu a mohly by lehce klesnout ke dnu. Použití těchto sorbentů přispívá k čistotě a pořádku na pracovišti, vyšší bezpečnosti práce a také ke splnění environmentálních požadavků legislativy.

V této nabídce najdete mnoho různých typů určených pro speciální použití: koberce s perforací, která umožňuje jednoduché odtržení potřebného kusu sorbentu a pomáhá také k lepšímu využití plochy sorbentu. Dále zde najdete také sorbenty ve formě rohoží, které jsou dodávány v praktických výdejních boxech, atypické rohože pro ochranu povrchu sudů. Některé typy sorbentů mají speciální povrchovou úpravu, která zabraňuje unikání mikrovláken a oděru materiálu, některé typy sorbentů mají vyšší odolnost vůči oděru a lze po nich jezdit i těžší technikou. Naše nabídka obsahuje také sorbenty s nepropustnou vrstvou, která zamezí průsaku kapalin na podlahu nebo do podloží. Najdete zde také sorbenty ve formě sorpčních hadů a polštářů, které jsou tradičními účinnými pomocníky pro zamezení šíření nežádoucích úniků kapalin.

Chemické sorbenty jsou vyrobeny z polypropylenových mikrovláken se speciální hydrofilní úpravou, která umožňuje rychlou a účinnou sorpci agresivních kapalin, jako jsou koncentrované kyseliny a hydroxidy. Pro odlišení jsou dodávány v barvě žluté. Jejich výhodou je odolnost polypropylenu vůči působení agresivních kapalin, která zajistí to, že se Vám sorbent nerozpadne v ruce při jeho odstraňování. Další výhodou je vysoká sorpční kapacita, která je umožněna velkým vnitřním objemem mezi mikrovlákny. Textilní chemické sorbenty jsou výhodné všude tam, kde je nutné zabezpečit čistotu, bezpečnost práce a přehled, například v laboratořích a v čistých chemických provozech. Dále jsou také užitečné při dopravě chemikálií a jako součást havarijních souprav určených pro zásahy v případě havárií...

V této nabídce najdete mnoho různých typů určených pro speciální použití: koberce s perforací, která umožňuje jednoduché odtržení potřebného kusu sorbentu a pomáhá také k lepšímu využití plochy sorbentu. Dále zde najdete také sorbenty ve formě rohoží, které jsou dodávány v praktických výdejních boxech. Některé typy sorbentů mají speciální povrchovou úpravu, která zabraňuje unikání mikrovláken a oděru materiálu. Najdete zde také sorbenty ve formě sorpčních hadů a polštářů, které jsou tradičními účinnými pomocníky pro zamezení šíření nežádoucích úniků agresivních kapalin.

Více informací a zakoupit můžete na: http://www.happyend.cz/cz/katalog.html

ZDROJ: www.happyend.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
2. 2019
19.2.2019 - Seminář, školení
Zlín
21
2. 2019
21.2.2019 - Seminář, školení
Olomouc
26
2. 2019
26.2.2019 - Seminář, školení
Hradec Králové
28
2. 2019
28.2.2019 - Seminář, školení
Praha
5
3. 2019
5.3.2019 - Seminář, školení
Praha, hotel Olympik
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí