zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

31.01.2012
Obecné
Krátce - různé

Kolik ministerstev má menší rozpočet než pražský dopravní podnik? Pět. Zahraničí, místní rozvoj, životní prostředí, kultura a zdravotnictví.

Ekologicky odpovědné rozhodnutí zůstává na spotřebitelích, kteří se můžou řídit pravidelně vydávanými seznamy, jež ryby dělí do tří kategorií. Tabu by měly být ryby z kategorie "no-no" - třeba atlantský mečoun, divoký jeseter nebo tuňák. Přijatelné jsou ryby označené "so-so" - třeba chňapalové ulovení v tropických vodách nebo mořský jazyk z Doveru. S klidným svědomím pak můžete kupovat neohrožené "go-go" ryby - například tresky a platýse vylovené v Tichém oceánu.

Kampaň ODS do podzimních senátních a krajských voleb povede její místopředseda Pavel Drobil. Šéf strany Petr Nečas jej pověřil vedením technického štábu pro přípravu kampaní. Server Euro.cz uvedl, že Drobil by se měl stát později také politickým šéfem kampaně. Dosud přitom nebyla uzavřena kauza možné korupce na Státním fondu životního prostředí z doby, kdy byl Drobil ministrem.

Německá spolková země Sasko podá spolu s Českem přihlášku na zapsání krušnohorských hornických památek na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Rozhodla o tom zemská vláda v Drážďanech. Původní plán počítal s návrhem už příští rok, ale termín se posunul na rok 2014, aby české ministerstvo kultury stihlo zpracovat všechny podklady. O zápis se chce ucházet asi 50 pozůstatků báňské činnosti v Krušných horách na obou stranách hranice, například městská památková zóna Krupka, štola Starý Martin nebo horská železnice Most-Dubí-Moldava.

Maďarsko potřebuje stavět silniční sítě, železniční koridory či rekonstruovat panelové byty a nemocnice. České firmy mohou dodávat technologie pro čističky odpadních vod, spalovny a skládky odpadů nebo se podílet na subdodávkách pro automobilový průmysl. Maďaři zpravidla říkají o českém zboží, že má německou kvalitu za zajímavou cenu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí