zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Promiňte, říkají na reklamách zestárlí čeští politici v roce 2030

31.01.2012
Energie
Politika
Promiňte, říkají na reklamách zestárlí čeští politici v roce 2030

Pražské centrum pokryly reklamy s klíčovými politiky, kteří se coby zestárlí v roce 2030 omlouvají, že promeškali příležitost nastartovat v Česku chytrou ekonomiku.

Petr Nečas, Miroslav Kalousek či Bohuslav Sobotka se šedinami a vráskami říkají: "Promiňte." [1]

Kampaň je součástí iniciativy Velká výzva, v níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon podle úspěšného britského vzoru, který stanoví, jakým tempem se Česko bude zbavovat své závislosti na drahých fosilních palivech a podporovat modernizaci ekonomiky.

Nový zákon by měl rozhýbat chytrá řešení, jako je zateplování domů, čistá energie a pohodlná, rychlá veřejná doprava [2].

Hnutí DUHA poukazuje, že nový zákon:
o sníží českou závislost na dovozu ropy a zemního plynu;
o srazí domácnostem účty za energii;
o nastartuje chytrou a silnou ekonomiku.

Reklamní kampaň bude probíhat celý příští měsíc a využívá citylightů i reklamních ploch na telefonních budkách. Inzerovaná webová stránka www.velkavyzva.cz lidem radí, jak politiky rozhýbat. Veřejnost tu také nalezne praktické rady, například jak snížit svůj účet na benzínové pumpě, a další informace.

Zákon, který Hnutí DUHA prosazuje, už podporují například ČSSD nebo Věci veřejné a podle nezávislého průzkumu Factum Invenio také 66 procent obyvatel České republiky. Podobnou legislativu před čtyřmi lety schválili ve Velké Británii a postupně se přidávají i další evropské země [3].

Hnutí DUHA kampaň připravilo ve spolupráci s agenturou Last Minute Management. Financování reklam - které jsou umístěny za nízkou nekomerční cenu - umožnil grant, který ekologická organizace na projekt dostala od americké nadace CEE TRUST (Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe).


Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:

"Účelem reklamy není dělat si legraci z konkrétních politiků, ale poukázat na obrovské ekonomické příležitosti, které dnes před sebou máme, které ale bohužel zatím nevyužíváme."

"Zákon podle britského vzoru rozhýbe nová průmyslová odvětví a zelené inovace, takže posílí českou ekonomiku. Srazí rodinám účty za energii i českou závislost na drahém dovozu ropy."


Kontakty:
Petr Machálek, telefon 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz
Vojtěch Kotecký, telefon 604 202 470, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz
Magda Koutská, telefon 728 033 727 email magda.koutska@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí