zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TOP09 vítá návrh ambiciózního zeleného zákona

01.02.2012
Politika
TOP09 vítá návrh ambiciózního zeleného zákona

Hnutí DUHA uvítalo, že TOP09 dnes usnesením svého předsednictva vyjádřila zájem o ambiciózní zákon, který rozhýbe investice do čistých řešení - jako jsou chytré domy a pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo české potraviny v obchodech.

Ekologická organizace s TOP09 o podpoře jednala několik měsíců. Starostové a nezávislí, strana, která je s TOP09 afilovaná, zákon podporuje už od června 2011. Již dříve legislativu podpořila ČSSD, Věci veřejné a podle nezávislého průzkumu Factum Invenio také 66 procent obyvatel České republiky [1].

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Rámcový zájem TOP09 je velmi důležitý a posouvá zákon o velký krok dopředu. Zákon nastartuje konkrétní investice do čistých řešení - jako jsou chytré domy a pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo české potraviny v obchodech. Již dříve ho podpořily sociální demokraté, Starostové a nezávislí a Věci veřejné. Nyní budeme postupně vyjednávat podporu u zbývajících parlamentních stran a posléze s nimi debatovat o konkrétních podrobnostech. Podobný britský zákon je velmi úspěšný."

Ekologická organizace zákon podle britského vzoru prosazuje iniciativou Velká výzva. Legislativa závazně stanoví, jakým tempem budou startovat čisté inovace a klesat česká závislost na fosilních palivech: rok po roku, krok po kroku. Už přes 22 tisíc lidí napsalo poslancům, aby zákon schválili. Podrobnosti na www.velkavyzva.cz.

Kontakt:
Petr Machálek, Hnutí DUHA, telefon 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz
Alžběta Plívová, tisková mluvčí TOP09, telefon 733 663 969, email Alzbeta.Plivova@top09.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí