zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava Prygl story je nyní v Technickém muzeu Brno

11.02.2012
Voda
Ekologické vzdělání a výchova
Výstava Prygl story je nyní v Technickém muzeu Brno

Výstava s názvem Prygl story/ Příběh Brněnské přehrady se přestěhovala z hradu Veveří do Technického muzea v Brně. Expozice ve formě komiksů od kreslíře Jana Duchoně (grafik týdeníku Sedmička) přibližuje historii i současnost jednoho z nejnavštěvovanějších brněnských míst.

Výstavu pořádá státní podnik Povodí Moravy ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

V podzemním podlaží muzea si mohou návštěvníci rovněž prohlédnout funkční model hráze tohoto vodního díla. Ten vyrobili experti z Laboratoře vodohospodářského výzkumu Ústavu vodních staveb VUT.

"Těší mě, že výstava na hradě Veveří vzbudila takový zájem. Proto jsem moc rád, že tyto veselé komiksy neschováme do našeho skladu, ale můžeme je umístit do nádherných prostor Technického muzea v Brně," doplnil ředitel závodu Dyje (Povodí Moravy) Jan Moronga.

Lidé se tak seznámí s příběhem hrázného Františka Šikuly, který zachránil obyvatele Brna před protržením hráze nacistickými náložemi. Zjistí také, jak se nyní čistí Brněnská přehrada, a co na to říkají sinice. Návštěvníci se také můžou podívat na podrobnou kreslenou mapu povodí Moravy. Státní podnik zde zveřejní také unikátní historické fotografie tohoto vodního díla, postaveného s pomocí jednoho jeřábu, kompresoru, dvou míchaček a stovek rukou Brňanů.

Výstava se veřejnosti otevře v úterý 8. listopadu a potrvá do 1. dubna 2012.
Cenu vstupného naleznete na webu Technického muzea v Brně: www.technicalmuseum.cz

ZDROJ: Povodí Moravy, a.s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí