zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tip na valentýnský dárek: Místo kytky strom

10.02.2012
Obecné
Tip na valentýnský dárek: Místo kytky strom

Květiny, čokoláda, romantická večeře, spodní prádlo nebo parfém. Zkuste letos vyjádřit svou lásku jinak - nevšedním, ale smysluplným valentýnským dárkem. Darujte místo kytky třeba strom. Nadace Partnerství nabízí darovací certifikáty, díky kterým přibudou do české krajiny či měst stromy a stromky. Certifikát stojí dvě stě, tisíc nebo dva tisíce korun a jeho plnou výši ceny pak nadace použije na výsadbu a ochranu stromů. K dostání jsou v sídle Nadace Partnerství nebo v jejím internetovém obchodě.

Zapomeňte na léty prověřenou "valentýnskou klasiku" a symbolicky zasaďte milované osobě strom. Koupí darovacího certifikátu věnujete peníze Nadaci Partnerství, která jimi podpoří vybrané projekty výsadeb a ochrany dřevin. "Stromy a stromky pak vyrostou v alejích kolem cest, v parcích, obecních sadech, v zahradách škol a školek, zkrátka všude, kde lidem chybí a kde jsou potřeba. Navíc je vysadí místní nadšenci, takže bude o jejich budoucnost dobře postaráno," vysvětluje Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.

Můžete si vybrat mezi poukazy Stromek do krajiny v hodnotě dvě stě korun, Strom do krajiny za tisíc korun nebo Strom do města za dva tisíce korun podle toho, kde chcete nechat strom vysadit. Všechny darovací certifikáty jsou vytištěny na recyklovaném papíře a stvrzeny vlastnoručním podpisem ředitele Nadace Partnerství Miroslavem Kundratou. Jsou k zakoupení osobně v sídle nadace nebo v internetovém obchodě na http://eshop.nadacepartnerstvi.cz/.

Nadace Partnerství má s výsadbou a ochranou stromů dlouholeté zkušenosti. "Za dobu své existence jsme vysázeli desetitisíce dřevin po celé České republice. Pokud by se všechny uspořádaly do jedné řady, vznikla by dlouhá alej, která by mohla například lemovat cestu z Brna až do Karlových Varů," dodává Lenka Vodičková.

Dárkové certifikáty můžete zakoupit: http://eshop.nadacepartnerstvi.cz/

Informace o našich aktivitách naleznete: http://www.nadacepartnerstvi.cz/stromzivota

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí