zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kvůli mrazům nahradily farmářské trhy farmářské prodejny

18.02.2012
Zemědělství
Kvůli mrazům nahradily farmářské trhy farmářské prodejny

Farmářské trhy se sice kvůli zimě nekonají, ale farmářské prodejny jsou otevřeny i přes zimu. Jak potvrzují zemědělci, lidé chtějí i v zimě jíst čerstvé mléčné produkty, maso i zeleninu. Denně tak vyjíždějí pojízdné prodejny do měst i obcí na Vysočině, ve východních, západních a středních Čechách. Osobně si lidé jezdí k zemědělcům pro potraviny o víkendech.

"Lidem už došla trpělivost a nechtějí jíst potraviny druhořadé kvality. Navíc spousta nemocí je způsobena špatným a nekvalitním stravováním. Ať už se jedná o nedostatek vápníku, obezitu nebo také potíže s trávením," říká zemědělec z Vysočiny František Němec.

Lidé se velmi rychle naučili nakupovat na farmářských trzích. V zimním období však trhy nefungují a tak farmáři zareagovali na poptávku a začali provozovat farmářské pojízdné prodejny.

Češi: nechceme jíst horší potraviny než v Německu a ve Francii

Nedávný test potravin ukázal, že ty české jsou méně chutné a kvalitní, než ty ze zahraničí. Záleží na procesu výroby a na kvalitě surovin, ze kterých se potraviny vyrábějí. To také ovlivňuje výslednou chuť výrobků. "Klobásy ze supermarketu obsahují maso tak z padesáti procent. Některé salámy jsou vyrobeny spíše z mouky a pak jen dochucené, aby chutnaly jako maso," popisuje současnou situaci František Němec.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí