zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

14.02.2012
Obecné
Krátce - různé

Může stát použít nějakou obdobu věcného břemene, která by vyloučila, aby území vydělená z vojenských újezdů neopanovali developeři? Jana Zechmeisterová z Ministerstva obrany má za to, že v určitém smyslu je možné ovlivnit budoucí nakládání s opuštěnými územími například ve vztahu k ochraně přírody.
>>V některých částech vojenských újezdů Hradiště, Libavá a Boletice se nacházejí evropsky významné lokality (EVL), které zůstanou i nadále z hlediska ochrany přírody chráněné,<< poznamenává. >>Příslušný orgán ochrany přírody může pak tyto části ponechat v tzv. základní ochraně, či zajistit jejich ochranu formou smluvní ochrany, nebo je vyhlásit jako zvláště chráněná území například v kategorii přírodní památka, přírodní rezervace atd. Tato problematika bude dále projednávána Ministerstvem obrany zejména s Ministerstvem životního prostředí. Kromě toho ve VÚ Brdy budou nadále hospodařit Vojenské lesy a statky ČR s. p., které tam svou činností pokrývají téměř 90% území.<<

Co projedná vláda ve středu:
6.
Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 87/2010 Sb., o stanovení některých podmínek pro poskytování platby na krávy chované v systému s tržní produkcí mléka, ve znění nařízení vlády č. 369/2010 Sb., a nařízení vlády č. 70/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálních opatření, ve znění pozdějších předpisů
č.j. 52/12
Předkládá: ministr zemědělství

Česká ekologická kancelářská budova Main Point Karlín se dostala do první trojky světové realitní ceny MIPIM Awards, což je mimořádný úspěch. Sluší se chválit české úspěchy. Main Point Karlín má ale svá ale. Zarazí např. formulace "podle odborníků je unikátní svým zasazením do pražského nábřeží" i slovo "ekologická". Nejen obyvatelé přilehlých ulic, jimž tento kolos div neleze do obýváku, by si asi, mírně řečeno, "dovolili nesouhlasit". Bezohledné napresování domu na stávající zástavbu musí vidět i každý soudný, nezaujatý a laický pozorovatel. Na rozdíl od jiných nei realizovaných slavných pražských staveb - agresorů je ale oceněný dům alespoň skutečně nádherný.

OPŽP
Upozorňujeme příjemce podpory z Operačního programu Životní prostředí, že s účinností od 1. ledna 2012 Ministerstvo financí jako Platební a certifikační orgán nedoporučuje užití náhodného výběru provedeného losem za účelem omezení počtu zájemců v užším řízení ve smyslu § 61 odst. 4 a § 66 odst. 4 Zákona o veřejných zakázkách.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí