zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školáci, těšte se. Recyklační hlídka vyrazila do druhého pololetí

21.02.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Školáci, těšte se. Recyklační hlídka vyrazila do druhého pololetí

Recyklační hlídka, úspěšný projekt kolektivního systému ELEKTROWIN, opět vyrazila na návštěvy po českých základních a středních školách, aby tam děti seznámila s nezbytností recyklace. Pokračuje tak v úspěšném tažení po celé České republice, během kterého si získala tisíce příznivců mezi žáky i učiteli.

"Od svého startu v říjnu 2011 navštívila Recyklační hlídka již 50 škol, kde se jejího programu zúčastnilo přes 3 tisíce žáků. Velice mě těší, že každý týden dostáváme řadu pozitivních reakcí a ředitelé škol se nám ozývají, abychom se zastavili také na jejich škole," říká Roman Tvrzník, generální ředitel ELEKTROWIN.

Recyklační hlídka si přitom vydobyla dobré jméno nejen u žáků, ale také u učitelů. "Vždycky s kolegy pobaveně čekáme, kdy účinkující na naší škole zjistí, že zabavit a zaujmout naše děti není tak snadné jak to vypadá, a byli jsme mile zklamáni. Žákům i učitelům se akce velmi líbila, a děti z prvního stupně nám ji trochu záviděli," doplňuje učitel Mgr. Pavel Vala ze ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou.

Jeho slova potvrzuje i koordinátorka ekologické výchovy na ZŠ TGM ve Fulneku Jana Víchová: "Musím tedy říci, že je to naprostá bomba a tímto celý váš tým chválím. Protože to, co Recykační hlídka dokázala s žáky provést, to se jen tak nevidí a to mohu říci, že naše škola u většiny učitelů opravdu jede novými nefrontálními metodami. Zkrátka řečeno, utáhli je jako na vařené nudli."

Cílem Recyklační hlídky je přiblížit žákům základních a středních škol srozumitelnou, hravou a zábavnou formou nezbytnost recyklace elektroodpadu. Program je připraven na dvě vyučovací hodiny. Děti se formou soutěží, her a kvízů seznamují s problematikou recyklace a jejím pozitivním dopadem na životní prostředí. Pro vítěze jednotlivých soutěží a pro děti, které přinesou v den konání Recyklační hlídky vysloužilý elektrospotřebič k recyklaci, jsou pak připraveny hodnotné dárky.

Recyklační hlídka navázala na ekologický projekt Ukliďme si svět!, do něhož je zapojeno přes 200 tisíc žáků z více než 700 základních a středních škol po celé republice. Těm se za čtyři roky trvání projektu podařilo společnými silami vysbírat již 424 tun elektrospotřebičů! Jen ve školním roce 2010/2011 sebrali žáci škol zapojených do tohoto projektu přes 206 tun elektrozařízení.

Školy mohou o návštěvu Recyklační hlídky žádat na stránkách www.uklidmesisvet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
14
8. 2017
14-18.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí