zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinka v soutěži Město stromů: praktické semináře pro města

23.02.2012
Příroda
Urbánní ekologie
Novinka v soutěži Město stromů: praktické semináře pro města

Nadace Partnerství vyhlašuje 21. února již sedmý ročník celostátní soutěže Město stromů. Úkolem měst je připravit pro své občany celoroční ekologicko-osvětovou kampaň s tématem stromů. Nově nabízí Nadace Partnerství zájemcům o účast v soutěži Město stromů odborné jarní semináře s tematikou péče o městskou zeleň s důrazem na zapojení veřejnosti.
Vítězné město získá kromě prestižního titulu i 50 tisícovou prémii a možnost zúčastnit se mezinárodního klání Entente Florale Europe.
Pro zástupce měst jsou připravené dva dvoudenní semináře nazvané Plánování a revitalizace městské zeleně se zapojením veřejnosti, které se uskuteční v dubnu v Brně a v květnu v Praze. "Soutěž Město stromů motivuje města, aby aktivně zapojovala své občany do péče o městskou zeleň i ochrany životního prostředí.Je to často krásná ale také velmi náročná práce. Jsme rádi, že jsme s podporou Revolvingového fondu MŽP mohli uspořádat na toto téma odborné semináře," říká zahradní architektka a koordinátorka soutěže Město stromů Ing. Hana Zuchnická z Nadace Partnerství a upřesňuje: "Jako lektory jsme přizvali odborníky z řad arboristů, zahradních architektů i experty na komunikaci a práci s veřejností Rozhodně nepůjde o pasivní naslouchání, pro účastníky jsou připravena teoretická i praktická cvičení, vycházka do terénu, nechybí ani společný projekt. Zajímavou příležitostí bude i možnost diskutovat s odborníky a inspirovat se zkušenostmi kolegů z jiných měst."
Odbornou garanci nad seminářem převzala Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s. (SZKT) "Při péči o dřeviny je důležitá odbornost a pravidelnost. Účastníky semináře seznámíme s pojmem certifikovaný arborista, chystáme také praktickou ukázku ořezu vzrostlých stromů," říká ředitelka SZKT Dana Štechová. Semináře jsou určené především pro města, která se chystají na účast v celostátní soutěži Město stromů a jsou díky podpoře Revolvingového fondu MŽP bezplatné. Cenné poznatky a inspiraci pro svou práci zde naleznou především pracovníci odboru životního prostředí, koordinátoři MA21, ale i starostové a místostarostové. Z každého města se mohou hlásit dva zástupci. "Budeme se soustředit na témata, se kterými se úředníci v praxi nejvíce setkávají: výběr vhodné zahradnické firmy, následná péče o dřeviny, ale i na komunikaci s občany v souvislosti s kácením stromů a revitalizací parků," uzavírá Zuchnická.
Počet míst na seminářích je však omezen. Zájemci se mohou přihlašovat už nyní adrese na klara.kepertova@nap.cz. Bližší informace o Městě stromů www.nadacepartnerství.cz/mesto-stromu a seminářích http://www.nadacepartnerstvi.cz/stromzivota/seminar-o-mestske-zeleni

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí