zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Špehování ekologického aktivisty pokračuje

26.02.2012
Šlendryján
Špehování ekologického aktivisty pokračuje

Místo dvou bývalých policistů ho teď sleduje obhájce obžalovaného podnikatele

Shromažďování informací o ekologickém aktivistovi Martinu Hyťhovi z Dětí Země, které prováděli dva bývalí policisté najatí plzeňským podnikatelem Luďkem Tůmou v souvislosti s kauzou výstavby hypermarketu Hornbach v Plzni, pokračuje. Místo policistů jej nyní provádí Václav Hajšman, který podnikatele obhajuje v řízení, kde jsou podnikatel i policisté souzeni kvůli podezření ze spáchání několika trestných činů.

Václav Hajšman zpracoval podrobnou analýzu toho, jaké informace o aktivistovi dohledal na internetu a doložil je jako důkazní materiál. Právník pátral zejména po datu narození, místě bydliště a fotografiích Martina Hyťhy. Ve svém písemném vyjádření soudu si dokonce postěžoval, že Hyťhovi nefungují jeho osobní internetové stránky www.hytha.eu.

Václav Hajšman v písemném vyjádření soudu doslova uvedl: "(...) když se obhajoba snažila dostat na www poškozeného Hyťhy, zjistila, že jsou mimo provoz (viz přiložený výpis z www), ačkoli ještě minulý týden v pátek do nich nahlížela a byly v provozu. Dle obhajoby to v uvedeném kontextu nepůsobí příliš věrohodně, od tzv. "poškozeného", snaží-li se zjevně zatajovat data, či alespoň ztěžovat jejich přístupnost."

"Pan obhájce Hajšman svou činností ukazuje, že se ideově velmi ztotožňuje se svým svěřencem. Nicméně je logické, že své osobní internetové stránky raději odstavím z provozu, když vidím, že se o mě neustále někdo snaží sbírat informace. Nazývat to `zatajováním dat´ by bylo úsměvné, kdyby nešlo o vážnou věc," komentuje vyjádření právníka Hyťha.

"Obavy z dalšího špiclování nebo nějakých nelegálních aktivit vůči Dětem Země jsou na místě i vzhledem k tomu, že během listopadového líčení prokurista Intercory Pelc lhal, když uvedl, že Intercora kdysi poslala Dětem Země 1,8 mil. Kč, aby se vzdaly odvolání v souvislosti s výstavbou Kauflandu v Rokycanech, a obhájkyně Slámová toho využila a podala na mě trestní oznámení," dodává Hyťha.


Užitečné kontakty:
Martin Hyťha, Děti Země - Plzeň: +995 579 032 102 (Gruzie) nebo Skype: martin.hytha
JUDr. Václav Hajšman, advokát: +420 739 257 564

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí