zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Týden za čisté ovzduší v Moravskoslezském kraji skončil v Havířově

24.02.2012
Ovzduší
Urbánní ekologie
Týden za čisté ovzduší v Moravskoslezském kraji skončil v Havířově

Bezmála tisíc žáků a studentů havířovských škol se pod širým nebem v centru města na vlastní oči přesvědčilo o negativních dopadech vdechování částic vzniklých spalováním odpadků na lidské zdraví.

Následná praktická ukázka správného spalování poučila veřejnost o tom, čím topit a čím rozhodně ne. Problematika domácího topení havířovskou mládež i občany zaujala. "Teprve teď si dovedu lépe představit, co dýcháme. Všichni chceme mít doma teplo, ale měli bychom si uvědomit, že nešetrným topením zároveň ničíme životní prostředí," komentoval prezentaci na náměstí jeden ze studentů.

Informační kampaň s názvem Dýcháme to, čím topíme zahájil 9. února 2012 v Ostravě ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Série edukativních akcí pokračovala v Třinci, Karviné, Bohumíně a Havířově.

Kampaň si klade za cíl pomoci snížit úroveň znečištění ovzduší v regionu, kde se lokální topeniště podílejí na znečištění ovzduší bezmála z jedné třetiny. Realizuje se v rámci Operačního programu Životní prostředí, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí