zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SITA dekontaminovala další školu od azbestu

01.03.2012
Odpady
SITA dekontaminovala další školu od azbestu

SITA CZ předala po úspěšném sanačním projektu budovy Základní školy Hovorčovická v Praze 8. Krajská hygienická stanice potvrdila, že škola je definitivně bez nebezpečného azbestu. V Praze 8 již SITA CZ zbavila azbestu ZŠ Na Šutce a nyní se blíží dokončení sanačních prací v českobudějovických školách na sídlišti Máj.

Mgr. Rudolf Jaszay, garant sanačních projektů: "Lze předpokládat, že se další kontaminované budovy budou objevovat i nadále. Při rekonstrukcích se volí nejlevnější nabídka, neodborná manipulace s azbestovými materiály pak způsobí únik azbestových vláken do prostor budov a je nutné je za několikanásobek původní ceny rekonstrukce dekontaminovat."

Azbestové materiály se hojně používaly nejen ve školách, ale i v dalších veřejných budovách. Netýká se to jen obvodových plášťů, ale například také vzduchotechniky, podhledů apod. "Věřím, že aktuální dění přispěje k odpovědnějšímu přístupu všech zainteresovaných stran při rekonstrukcích staveb z azbestových materiálů, a to od projektanta přes stavební úřad a dodavatele prací až po inspekční orgány," uzavírá R. Jaszay.

ZDROJ:SITA CZ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí